G.Skill Ripjaws 16x2 32 GB RAM tam performansta çalışmıyor

Heir of Isildur

Decipat
Anakart
MSI PRO B550-P GEN 3
İşlemci
RYZEN 5900X
RAM'leri BIOS'tan açıyorum A-XMP kısmından düzenleyip 3600MHz'e göre ayarlıyorum ancak BIOS'tan çıktıktan sonra PC iki kez kapanıp açıldıktan sonra 2600MHz'de çalışıyor. RAM markası başlıkta da belirttiğim gibi G.Skill Ripjaws iki adet 16'lık. Tam performans ve hızda çalışmıyor şu an RAM'ler.

İşlemci modeliniz nedir? 2 Adet XMP profili olması gerekiyor biri atıyorum 3600 diğeri 3333 Mhz olması gerekiyor, birde onu deneyin. İşlemci kaynaklı açamıyor olabilirsiniz. Her işlemci her MHz desteklemiyor.

RAM'leriniz OC ile 3600 MHz şeklinde aldığınız değil mi, her şekilde desteklemesi gerekiyor o hızları. Yani örneğin 3200 MHz RAM alıp onları kendiniz ekstra OC ile 3600 MHz yapmaya çalışmıyorsunuz?

RAM'leriniz OC ile 3600 MHz şeklinde aldığınız değil mi, her şekilde desteklemesi gerekiyor o hızları. Yani örneğin 3200 MHz RAM alıp onları kendiniz ekstra OC ile 3600 MHz yapmaya çalışmıyorsunuz?
Ramlerimin ikisi de 3600mhz'de (dualchannel) A-XMP profili açıyorum, BIOS güncel fakat bilgisayar başladıktan sonra kontrol ettiğimde hala 2666mhz'de gözüküyor. Problem ne çözemedim.

Anakart, PSU gibi her şey yeni. Öyle bir durumun olmasına imkan yok, kendiliğinden oluyor tamamen bu olay.
Yani çok anlamsız, işlemciniz destekliyor anakart destekliyor, söylediğinize göre RAM'ler zaten 3600 MHz olması gerekmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı