G.Skill Ripjaws X vs Patriot RAM

taskspc

Decapat
Daha fazla  
İşlemci
Fx 6300
Sizden 2 RAM markasını karşılaştırmanızı rica ediyorum. Ben frekansı (1600-1866 ikisi de uyar anakarta ve işlemciye) pek takmıyorum ama sizin de fikrinizi alırım. Yorumlamanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler.
G.Skill:
Patriot:

Ek olarak 1200TL'yi aşmayacak şekilde RAM önerisi de alabilirim.(DDR3, Max 1866, 2x8)
Bundan iki tane almakta var aklımda:

Son düzenleyen: Moderatör:
Patriot için Samsung çip kullanan vardı. @BerkayZ87 hocamız yardımcı olabilir.

DDR3 belleklerde Hynix ve Samsung yongalar en sorunsuzlarıydı.

Ben FX8350 ile tek kanal alttaki belleği uzun süre sorunsuz olarak kullandım.
Ama ben soğutucusu olsun istiyorum derseniz, Fury serisi de fena değildir. FX4100 ile arkadaşım uzun süre kullanmıştı.

Şahsi fikrimi soracak olursan, DDR3 için bu kadar para harcamaya değmez. İkinci el bellek fiyatlarına biraz bakın, eğer ilk attığım Value serisine yakınsa fiyatları direkt Value serisi bellek al, keyfine bak. Ülkemizde zira en ufak TL'yi bile saklamak gerekiyor malum :)

DDR3 belleklerde Hynix ve Samsung yongalar en sorunsuzlarıydı.

Ben FX8350 ile tek kanal alttaki belleği uzun süre sorunsuz olarak kullandım.
Ama ben soğutucusu olsun istiyorum derseniz, Fury serisi de fena değildir. FX4100 ile arkadaşım uzun süre kullanmıştı.

Şahsi fikrimi soracak olursan, DDR3 için bu kadar para harcamaya değmez. İkinci el bellek fiyatlarına biraz bakın, eğer ilk attığım Value serisine yakınsa fiyatları direkt Value serisi bellek al, keyfine bak. Ülkemizde zira en ufak TL'yi bile saklamak gerekiyor malum :)

Maalesef DDR4'e yükseltmek şu şartlarda uygun değil belirli bir gelirim yok, 15 yaşındayım babamdan da gelsin istemiyorum. Kendim çalışıyorum bütçem buna uygun oldu. 2. el deneyimlerimiz pek iyi olmadığından içime sinmez hocam. Attığınız 2. bellek gözüme çarptı soğutuculu olsun istiyorum ağır yüke girecek iki adet alırım sorunum çözülür. Önerileriniz için teşekkürler, kullanacağım. @Yener K. @BerkayZ87 @SypeR hocam hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İyi Sosyal'ler.

Geri
Yukarı