G.SKILL Trident Z DDR4 RAM 3600 MHz olmuyor

Magnetoz

Hectopat
Herkese iyi forumlar,
Sistemimde 2x8GB G.Skill TridentZ DDR4 3600MHz CL16 RAM'ler takılıydı ve 3600 frekans hızında çalışıyordu. Aynı model RAM'lerden bir ikili daha aldım ve 4x8GB yaptım. Ancak frekans hızını bir türlü ayarlayamadım. DOCP'yi açıyorum, 3600 yapıyorum, reset atıyor. DOCP'yi kapatıp otomatikte 3333MHz'ye kadar yükseltebildim. Daha yükseğe çıkınca reset atıyor. 3600MHz'ye nasıl çekebilirim, sorun nerede? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakart: ASUS ROG STRIX X570-F GAMING
İşlemci: Ryzen 7 3700X

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru gruplama yaptığınızdan eminsiniz değil mi?
Gruplamayı yanlış yapınca görüntü hiç gelmiyor hocam. Hocam birde bir şey dikkatimi çekti. şuan mhz 3600 de ama pc açılırken "dırr dır" sesi çıkarıyor power tuşuna basınca zorlanarak açılıyormuş gibi oluyor. Sanırım sorun voltajdan kaynaklanıyor.
Şimdi 3333 e çekicem frekansı o sesin kesilip kesilmediğine bakıcam.
Hocam o sesin frekansla alakası yokmuş. @SHER-LOCKED

Son düzenleme:
Gruplamayı yanlış yapınca görüntü hiç gelmiyor hocam. Hocam bir de bir şey dikkatimi çekti. Şu an MHz 3600'de ama PC açılırken "dırr dır" sesi çıkarıyor Power tuşuna basınca zorlanarak açılıyormuş gibi oluyor. Sanırım sorun voltajdan kaynaklanıyor.
Şimdi 3333'e çekeceğim frekansı o sesin kesilip kesilmediğine bakacağım.
Hocam o sesin frekansla alakası yokmuş. @SHER-LOCKED

Demeye çalıştığın önceden aldığınız 2 RAM ile sonradan algınız 2 RAM'i karıştırmayın.

Herkese iyi sosyaller,
Sistemimde 2x8GB G.Skill Trident Z DDR4 3600MHz CL16 RAM'ler takılıydı ve 3600 frekans hızında çalışıyordu. Aynı model RAM'lerden bir ikili daha aldım ve 4x8GB yaptım. Ancak frekans hızını bir türlü ayarlayamadım. D.OC.P'yi açıyorum, 3600 yapıyorum, reset atıyor. D.OC.P'yi kapatıp otomatikte 3333MHz'ye kadar yükseltebildim. Daha yükseğe çıkınca reset atıyor. 3600MHz'ye nasıl çekebilirim, sorun nerede? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

anakart: ASUS ROG STRIX X570-F Gaming.
İşlemci: Ryzen 7 3700X

Merhaba bende de aynı anakart işlemci ve RAM'lar var aynı sorunu yaşıyorum son BIOS güncellemesinden sonra oldu ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı