Çözüldü G.Skill Trident Z Neo RAM yüzünden mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlpErbas

Decapat
Arkadaşlar tekrardan merhaba, bu sefer sorunum sadece pompa ışığı değil. Bilgisayarın RAM'leri yüzünden mavi ekran alıyorum. Çözülebilir mi yoksa garantilik bir olay mı? RAM'den kaynaklandığına eminim. RAM testine soktum geçemedi.

Çözüm
XMP her ihtimale karşı sorun çözülene kadar kapalı olsun. Sonra açarsınız, yine mavi ekran alırsanız yine kapatırsınız.

Hocam zaten sorun XMP açıkken oluyordu XMP kapatınca mavi ekran almıyorum.
XMP her ihtimale karşı sorun çözülene kadar kapalı olsun. Sonra açarsınız, yine mavi ekran alırsanız yine kapatırsınız.

Şimdi ne yapmam lazım hocam. Sorun XMP açıkken oluyordu. Şu an kapalı. Açabilir miyim?
@Enes3078 Hocam 2 kere daha mavi ekran verdi bir bakabilirmisiniz?
@Enes3078 hocam sanırım sorunu çözdüm. BIOS'ta AI overclock tuner bölümünü Auto yapıp Memory Frequency yerinden 3600 MHz'e aldım Windows bellek tanılama yaptım sorunsuz geçti bir hata yapmış mıyım?

Hocam zaten sorun XMP açıkken oluyordu XMP kapatınca mavi ekran almıyorum.

Şimdi ne yapmam lazım hocam. Sorun XMP açıkken oluyordu. Şu an kapalı. Açabilir miyim?
@Enes3078 Hocam 2 kere daha mavi ekran verdi bir bakabilirmisiniz?
@Enes3078 hocam sanırım sorunu çözdüm. BIOS'ta AI overclock tuner bölümünü Auto yapıp Memory Frequency yerinden 3600 MHz'e aldım Windows bellek tanılama yaptım sorunsuz geçti bir hata yapmış mıyım?

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı