G.Skill Trident Z RGB vs Corsair Vengeance RGB Pro

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
Fazla söze gerek yok gördüğünüz gibi. Kingston HyperX'i aynı fiyat ve aynı özellikte diye ayrıca koydum.

Soru basit, Sol mu? Sağ mı? ve neden?
(Aradaki farkları yuvarlak içine aldım.)

ram.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel tabanlı sistemde dual yada single olmasının pek fazla önemi yok. Marka anlamında Corsair bilinen en kalitelisidir fakat GSKİLL ve Kingston'ın Corsairden gram farkı yok. Fuar videolarini izleyin birçok rehber GSKILL firmasının çok daha iyi ram'lere sahip olduğunu söylüyor bunu bende doğruluyorum. Gerek malzeme kalitesi gerek Mhz konusunda ilk yükselen firma olarak bence gayet iyi. 3 marka da birbirinden güzel. Benim tercihim yarın birgün Amd tabanlı sistem kullanacağınızı varsayarsak Dual kanal seçerdim her ihtimale karşı. Kingston CL değerleri bulunmadığı için birşey söyleyemicem Corsair ve Gskıll arasındaki 2 puanlık fark hiç hissedilecek bi fark değil. Bu konular sonrasında kalan tek şey görünüş :)

Şu anki sistemimi toplarken ben de aynı ikilemde kalmıştım. Senin sorduğum Corsair ve Gskill belleklerin 16x2(32GB) versiyonlarından hangisini alacağım konusunda kararsızdım. Anakartların bellek uyumluluk listelerini önemsediğim için ona göre hareket ettim, Gskill aldım. 5 aydır kullanıyorum, sıkıntı yaşamadım. 2012'de topladığım eski sistemimde de 4x4(16 GB) DDR3 Corsair Dominator bellekler var. 7 senedir kullanmama rağmen hala sorunsuz çalışıyorlar. Tabiri caizse, taş gibiler. Kingston markasının, iki ayrı CF hafıza kartında yaşadığım hüsrandan dolayı bende hiç olumlu bir imajı yok. Tabii bu tamamen benim kişisel görüşüm.
Benim önerim, alacağın ya da sahip olduğun anakartın uyumluluk listesine bak. Hangisi varsa onu al. Corsair ve Gskill'in ikisi de varsa tipini beğendiğini al 😄 Kingston'ı bilemiyorum...

Bende G skill öneriyorum Triden Z ramleri piyasanın en kaliteli ramlerinden biridir hatta rahat ile 5 e girer
İntel tabanlı sistemde dual yada single olmasının pek fazla önemi yok. Marka anlamında Corsair bilinen en kalitelisidir fakat GSKİLL ve Kingston'ın Corsairden gram farkı yok. Fuar videolarini izleyin birçok rehber GSKILL firmasının çok daha iyi ram'lere sahip olduğunu söylüyor bunu bende doğruluyorum. Gerek malzeme kalitesi gerek Mhz konusunda ilk yükselen firma olarak bence gayet iyi. 3 marka da birbirinden güzel. Benim tercihim yarın birgün Amd tabanlı sistem kullanacağınızı varsayarsak Dual kanal seçerdim her ihtimale karşı. Kingston CL değerleri bulunmadığı için birşey söyleyemicem Corsair ve Gskıll arasındaki 2 puanlık fark hiç hissedilecek bi fark değil. Bu konular sonrasında kalan tek şey görünüş :)
Zaten ikinizin de önerdiği gibi benim hem görünüş hem de Ram'de kaliteden dolayı GSKILL idi şimdi kararımı netleştirmiş oldunuz teşekkür ediyorum.
Ve de @Kadir Güvener dediğin gibi ''single'' ve ''dual'' kanalların ne işe yaradığını bilmediğimden belirtmedim fakat alacağım CPU: R7 3700X bu yüzden dual seçmeliyim o zaman. Bunun için de diğerinden farklı olarak gözüme güzel gözüken Trident Z modelini tercih edeceğim.

Zaten ikinizin de önerdiği gibi benim hem görünüş hem de Ram'de kaliteden dolayı GSKILL idi şimdi kararımı netleştirmiş oldunuz teşekkür ediyorum.
Ve de @Kadir Güvener dediğin gibi ''single'' ve ''dual'' kanalların ne işe yaradığını bilmediğimden belirtmedim fakat alacağım CPU: R7 3700X bu yüzden dual seçmeliyim o zaman. Bunun için de diğerinden farklı olarak gözüme güzel gözüken Trident Z modelini tercih edeceğim.

Trident Z seç ama işlemcin fazla güçlü bu durumda 3000Mhz ram koymak yakışmaz bence minimum 3466MHZ seç 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı