GSkill Trident Z RGB RAM vs Corsair Vengeance LED RAM

TridentZ mi Vengeance Led mi?

• TridentZ

Oy: 11 64,7%
  • Vengeance

Oy: 6 35,3%

• Oy verenlerin toplamı
    17

Uğur Çidem

Kilopat
Yakın zamanlarda bir pc toplamayı düşünüyorum. Az çok çoğu şey belli ama aklımdaki görüntüde olması için RGB RAM almayı planlıyorum. GSkill TridentZ 3000 MHz RAM CL16. CL16 olması beni endişelendiriyor. RGB'den vazgeçip Corsair Vengeance LED modelini mi alsam diye düşünüyorum. O da CL15. Sistem odağı biraz oyun biraz iş gibi. Üniversite tercihlerini yaptım. Ya Bilgisayar Mühendisliği ya da Makine Mühendisliği gelecek gibi duruyor. Kullanacağım programlarda veya oyunlarda fark yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim cl 15 almanı öneririm.Gecikme süresi olan bu cl değeri ne kadar düşük olursa bellekler o kadar hızlı ve performanslı olur. Sen görselliğine çok takılma.

Sistemi Kaby Lake toplayacağım. İ5 7600k düşünüyorum.Kafamdaki fikir beyaz bir anakart beyaz bir kasa Rgb ram Rgb ışıklı bir Gtx 1060.Böyle bir tasarım düşünüyorum onun için sordum.

@painkiller Aynen öyle hocam İntel'de CAS gecikmesinin düşük olması (CL) önemli.
@Uğur Çidem Ben size Ryzen öneririm ancak Kaby Lake toplayacaksanız CL değerinin düşük olmasına dikkat edin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı