G.Skill Trident Z5 Neo RAM'ler 3200MHz çalışıyor

disclosure81

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

ASUS ROG Crosshair X670e Hero anakartım var. 6400 MHz desteklediği yazıyor.

Bu anakarta 4x32GB toplamda 128GB G.Skill Trident Z5 Neo RGB F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR
RAM taktım ve 6000 MHz bu RAM'ler.

Ancak RAM'lerim sistemde 3200 MHz'de gözüküyor. BIOS'tan yükseltmeye kalktığımda ise ekran gelmiyor.

Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Bu anakarta 4x8 GB 32 GB G.Skill Trident Z5 Neo RGB F5-6000J3040G32GX2-TZ5nr

Ancak RAM'lerim sistemde 3200 MHz'de gözüküyor. BIOS'tan yükseltmeye kalktığımda ise ekran gelmiyor.

Ne yapmalıyım?
Aynısını arkadaşım yaşıyor. Yeni sistem topladı. 6400 mhz ramleri var. Mhz yükseltince ekran gelmiyor klavyeye falan güç gitmiyor. Zar zor biosa erişince düşürdü ve açıldı. Çözümü bilen var mı?

Arkadaşlar merhaba,

Bu anakarta 4x32GB toplamda 128GB G.Skill Trident Z5 Neo RGB F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR

Ne yapmalıyım?
Biostan yükseltirken expo açarakmı yoksa overclocing kısmından dram frequancyi 6000mhz çekerek mi yapıyorsunuz? Saçmaymış bende şuan 16x2 versiyonunu kullanıyorum oramlerin bi sıkıntı yok manuel olarak yükselttiğimde. B650 tomahawk anakart

Biostan yükseltirken expo açarakmı yoksa overclocing kısmından dram frequancyi 6000mhz çekerek mi yapıyorsunuz? Saçmaymış bende şuan 16x2 versiyonunu kullanıyorum oramlerin bi sıkıntı yok manuel olarak yükselttiğimde. B650 tomahawk anakart
Ai Tweaker menü üzerinden
Ai Overclock Tuner’den yapıyorum

Başka bir seçenek bilmiyorum

Expo açınca 3200’den 3600’e çıktı

Ama overclock ile arttırmaya kalkınca ekrana görüntü gelmiyor

Ramler standart 6000 MHz halbuki

Son düzenleme:

Hocam direkt biosa girdiğinde solda xmp yok mu? Benim arkadaşta vardı hemen oradan enable yaptı.

Asus anakartların biosunu hiç bilmiyorum hocam maalesef. Default olarak 3200mhz de çalışması da farklıymış. Benim anakartta ilk taktığımda 4800mhz başlıyordu.

Asus anakartların biosunu hiç bilmiyorum hocam maalesef. Default olarak 3200mhz de çalışması da farklıymış. Benim anakartta ilk taktığımda 4800mhz başlıyordu.
Biosu sıfırlayıp sadece Expo açıp yeniden başlattığınızda da mı aynı frekans oluyor?
Ben önceden expo açmadan frekans yükseltmek için oc settings menüsünden yalnızca dram Frequencyi 6000e çekip çıkıyordum ve oluyordu onun dışında bilmiyorum.

Bu arada nereden overclok yapıyorsun?
6000 MHz’ye çıkartabilmek için her türlü yolu deniyorum. Çözümü nedir sizce?

Biosu sıfırlayıp sadece Expo açıp yeniden başlattığınızda da mı aynı frekans oluyor?
Ben önceden expo açmadan frekans yükseltmek için oc settings menüsünden yalnızca dram Frequencyi 6000e çekip çıkıyordum ve oluyordu onun dışında bilmiyorum.
Evet. Varsayılan olarak 3200 gözüküyor. Expo açınca 3600
Dediğiniz gibi Frequencyi 60000’e çekince elranaçılmıyor, klavye ve mouse’e elektrik gelmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı