G-Sync 4K 60 Hz vs G-Sync 2K 160 Hz

Hangi Monitör

• 4K 28 inç 60hz G-Sync

Oy: 2 33,3%
  • 2K 23.8 inç 165hz G-Sync

Oy: 4 66,7%

• Oy verenlerin toplamı
    6

GreatPasha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Kendimi anlatayım önce, mimarlık öğrencisiyim, bazı günler 2-3 gün uyumayıp proje çizdiğim oluyor. Geçen gene proje teslim günü bir baktım gözüm kıpkırmızı göz kenarlarında çapak var aha b.ku yedim dedim ama 3 gün monitöre bakmayınca geçti :D Ekran kartım GTX1070. Monitörüm LG25um57 21:9 IPS güzel bir monitör aslında. Bir de normal hayatta kullanımdan bahsedeyim ben oyunlarda grafik ayarlarını fullerim FPS 50-60 olsun yeter bana, öyle grafikleri kısıp FPS 200'lerde gibi bir düşüncem olmadı hiç ondan monitörde 60Hz yeter diye düşündüm lakin oyunlarda ekran atlaması ekran bulanıklığı ekran kırılması beni bezdirdi. 2k filmlerde bile ara ara sıkıntı çıkarıyor. G-Sync tam benim sorunlarıma göre bir şeymiş dediler lakin şimdi de Hz meselsine takıldı kafam. Şimdi bu ikisi arasını bana düzgün bir şekilde karşılaştıracak var mı?

Acer Predator XB281HKBMIPRZ 28" 1ms (DVI-D+HDMI+Display) Fiyatı
  • 28inç
  • IPS
  • 60hz
  • g-sync
  • 4K
  • 1ms
Dell S2417DG 23.8" 1ms (HDMI+Display) G-Sync WQHD Oyuncu Fiyatı
  • 23.8 inç
  • IPS
  • 160hz
  • g-sync
  • 2k
  • 1ms

Son düzenleyen: Moderatör:
50-60 FPS yeterli demişsin, o zaman tabii ki 4K 60Hz. Ama 1070 modelinin 4K benchmark testlerine bakmakta fayda var. Geleceği de düşünürsek kartının 4K'da 30 FPS'ye (ya da daha altına) düşmesini kimse istemez.

Ekleme: Tabii ilerde 4K yetmediği durumlarda 2K çözünürlüğe çekip devam edebilirsin. Onun için 4K 60Hz sanki daha uygun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı