G-Sync/FreeSync gerekli mi?

pmanx

Decipat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, hediye olarak bir adet G24-20 satın almış bulunmaktayım. NVIDIA ekran kartı için size en iyi ayarlar ne olmalı bu monitörde?
G-Sync var mı emin değilim varsa açık olmalı mı? Eğer yoksa FreeSync Premium açılmalı mı?
Sizce 0.5ms mi, 1ms mi?
Bu senkronize etme teknolojilerinin dezavantajı genel olarak nedir (ms falan mı yükselir açınca?)
Araştırmadan önce bir danışmak istedim, şimdiden çok teşekkürler yardımcı olan herkese.

Milyar tane konu ve cevabımız var bununla alakalı.

Sync teknolojisi önemlidir. G-Sync DP ile bağlantı yapıp NVIDIA Denetim Masası'ndan açılıyor. Yırtılmaları önlüyor. Bende hep aktif.
Ms olayına değinmeyeceğim çünkü gerçek değerler değiller. Sadece reklam amaçlı yazılıyor onlar.
Sync'ların dez avantajı ms olayı ama bu Ms'yi sen anlayamazsın.

Evet G-Sync veya FreeSync önemli bir teknoloji ve kullanmanı kesinlikle tavsiye ederim. Ancak ms olayına gelirsek 1 ms ve 0.5ms arasındaki farkı muhtemelen anlayamazsın yani çok fazla takılma bu konulara. Bana göre 4-5 msten öncesi tamamen aynı.

Bildiğim kadarıyla; Modül olarak G-Sync mevcut değil fakat modülsüz olarak destekler cihazınız. Modüllü G-sync olanlar aşırı pahalı zaten. G-Sync, ekran kartından gelen FPS değerlerini monitörünüzün desteklediği Hertz desteğine binaen en yüksek FPS değerleri verip, yırtılmaları vs önlüyor ve net görüntü sağlıyor. Nvidia kullandığınız için orda ayarları mevcut. Kendi kullandığım MSI Optix G273QF 2K 165 Hz monitörümde bilgisayar başlayınca nvidia tarafından bildirim geliyor ve G-sync aktif şeklinde gösteriyor. Oyunlarda farkı anlaşılıyor.

Kesinlikle akşam bakıyorum, değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim 😊

Evet G-Sync veya FreeSync önemli bir teknoloji ve kullanmanı kesinlikle tavsiye ederim. Ancak ms olayına gelirsek 1 ms ve 0.5ms arasındaki farkı muhtemelen anlayamazsın yani çok fazla takılma bu konulara. Bana göre 4-5 msten öncesi tamamen aynı.
o zaman açıp kullanıyorum, teşekkürler!

Bildiğim kadarıyla; Modül olarak G-Sync mevcut değil fakat modülsüz olarak destekler cihazınız. Modüllü G-sync olanlar aşırı pahalı zaten. G-Sync, ekran kartından gelen FPS değerlerini monitörünüzün desteklediği Hertz desteğine binaen en yüksek FPS değerleri verip, yırtılmaları vs önlüyor ve net görüntü sağlıyor. Nvidia kullandığınız için orda ayarları mevcut. Kendi kullandığım MSI Optix G273QF 2K 165 Hz monitörümde bilgisayar başlayınca nvidia tarafından bildirim geliyor ve G-sync aktif şeklinde gösteriyor. Oyunlarda farkı anlaşılıyor.
evet ben de böyle olduğunu öğrendim, ms olarak da fark anlaşılmadığından değer sanırım. gece benimkine test ettireyim bakalım, teşekkürler!

Arkadaşlar son bir sorum var monitörün manuel arayüzünden freesync kapatmalı mıyız eğer nvidia panelinde GSYNC açıksa? gpu nvidia, monitörü bağlayınca gsync açıldı direk ama monitör ayarlarında sadece freesync açma kapama var, bilgiler için herkese teşekkürler...

Arkadaşlar son bir sorum var monitörün manuel arayüzünden FreeSync kapatmalı mıyız eğer NVIDIA panelinde G-SYNC açıksa? GPU NVIDIA, monitörü bağlayınca G-SYNC açıldı direk ama monitör ayarlarında sadece FreeSync açma kapama var, bilgiler için herkese teşekkürler...

Son düzenleme:
Benim monitörde Freesync açık nvidia panelinden G-sync açık şekilde kullanıyorum. Tahminen monitörden monitöre değişebilir bu olay emin değilim.

Geri
Yukarı