G-SYNC mi 144 Hz mi?

ViewSonic XG2705 27” Full HD IPS panel 1ms 144Hz Pro bu dostum şu an 2 k civarında yırtılma sorunu yok ve akıcı olarak oynayabilirsin bütün oyunları. Bu arada bilmeyenler icin söylüyorum sadece 144 Hz ve G-SYNC yetmez IPS panel olması lazım yırtılma sorunu olmaması ve akıcı olması için. İşte bu yüzden bu monitörler 2K ve üzeri en cok dikkat edilmesi gereken özellik IPS panel zaten. 2K'nin altında IPS panel olan monitör mevcut değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
ViewSonic XG2705 27” Full HD IPS panel 1ms 144Hz Pro bu dostum şu an 2 k civarında yırtılma sorunu yok ve akıcı olarak oynayabilirsin bütün oyunları. Bu arada bilmeyenler icin söylüyorum sadece 144 Hz ve G-Sync yetmez IPS panel olması lazım yırtılma sorunu olmaması ve akıcı olması için. İşte bu yüzden bu monitörler 2K ve üzeri en cok dikkat edilmesi gereken özellik IPS panel zaten. 2K'nin altında IPS panel olan monitör mevcut değil.

IPS panelin yırtılma ya da akıcılık ile alakası olduğunu düşünmüyorum hocam. Sadece renkleri daha canlı veriyor diye biliyorum ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu attığım model hepsi içinde olan ve benim kullandığım bir model akıcı ve yırtılma sorunu yok dediğim gibi 144 hz + gsync ve ips panel'li monitör almayı düşünen birisi 2 k bütçeyi gözden çıkarması lazım.

Adaptive Sync dediğimiz olayla artık FreeSync monitörlerde G-SYNC aktif edilebiliyor. Ayrıca 144 Hz olanı alsanız V-Sync aktif edip 144 Hz sabit oynarsınız ve yırtılma yaşamazsınız. 144 olan monitörün modelini Google amcaya yazarak başkaları G-SYNC aktif etmiş mi bakmanızı tavsiye ederim.

1_FreeSync AMD için
2_G-SYNC Nvidia GeForce için
3_İPS Panel; IPS paneller geniş görüş açısı ve renk kalitesi ile gerçeğe en yakın görüntü sunan panellerden birisidir. Görüş açısının değişmesine rağmen, kayıpsız ve canlı renk sunan IPS panel, TN panel gibi derinlik algısını yitirmeden gerçekçi görüntüyü sağlar. Düşük enerji tüketimi yüzünden telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılır.

ViewSonic XG2705 27” Full HD IPS Panel 1ms 144Hz Pro bu dostum şu an 2 k civarında yırtılma sorunu yok ve akıcı olarak oynayabilirsin bütün oyunları bu arada bilmeyenler icin söylüorum sadece 144 Hz ve G-Sync yetmez IPS panel olması lazım yırtılma sorunu olmaması ve akıcı olması icin işde bu yüzden bu monitörler 2K ve üzeri en cok dikkat edilmesi gereken özellik IPS Panel zaten 2K'nin altında IPS Panel olan monitör mevcut değil.

Yanlış bilgi veriyorsunuz. IPS panellerde ghosting ve IPS glow problemi mevcut ayrıca. FPS oyuncuları için ızdırap olabilir. Akıcılık için en iyi panel TN paneldir. Fakat TN panelde de renk doğruluğu yoktur. İkisini bir arada isteyenler 1ms VA panellere bakmalılar.

bende şuan hiçbir ızdırap olmadı dostum fps olsun rpg arpg bütün oyunlarda söylediğim gibi kasma yırtılma veya akıcılık açısından bir sorun yok ama sen öğrenmemeye diretip hala kendi bildiğinde ısrar ediyor isen öyle devam et.

Bende şu an hiçbir ızdırap olmadı dostum FPS olsun RPG ARPG bütün oyunlarda söylediğim gibi kasma yırtılma veya akıcılık açısından bir sorun yok ama sen öğrenmemeye diretip hala kendi bildiğinde ısrar ediyor isen öyle devam et.

Peki hocam siz bildiğinizi okuyun bir şey diyemem. Yabancı forumlarda bu konuyu araştırmanızı öneririm. Herhangi bir şeyi araştırmadan konuşmuyorum. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

75 Hz G-Sync mi yoksa 144Hz mi? Bence G-Sync olan daha iyi. Sizin görüşleriniz nedir?

75 Hz G-Sync mi yoksa 144Hz mi? Bence G-Sync olan daha iyi. Sizin görüşleriniz nedir?

Hocam bana göre G-Sync gereksiz freesycn en azından ucuz. G-sycn monitör almak istiyorsanız fazla para vermek zorundasınız çoğumuz freesycn g-sycn siz monitör kullanıyoruz kim bunu ayırt edebiliyoki.

Bu attığım model hepsi içinde olan ve benim kullandığım bir model akıcı ve yırtılma sorunu yok dediğim gibi 144 Hz + G-SYNC ve IPS Panel'li monitör almayı düşünen birisi 2 k bütçeyi gözden çıkarması lazım.

Geçen 1380 TL'ye buldum.
Attığınız monitörün aynısı bende var. Güzel. Fakat G-Sync yok bunda. Ekran kartınıza uyumlu değil. 144 Hz olanı alın performanstan daha çok verim alırsınız.

Yanlış DP kablosuyla 1660 Super uyumludur NVIDIA 2019'da bunu getirdi zaten.

Geri
Yukarı