G-sync Native vs G-sync Compatible

xstrayder123

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Native G-Sync yani ekranda birimi olan tür G-Sync ve G-Sync compatible yani ekranda birimi olmayan tür, ayrıca ekstra G-Sync uyumluluğu sağlanmış tür, arasında fark çok mudur? Bende şu an PG278Q monitör var. Değişeceğim fakat istediğim özellikte native G-Sync monitör bulamadım. FreeSync monitör alıp G-Sync compatible kullansam native gibi iş görür mü? Yırtılma falan olur mu küçük olsa da? 3 yıldır alıştıktan sonra gözüme çarpar çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende var memnun değilim. parlama gibi problemleri var. bnde donanım destekli alacağım
fresync modüllü mü oluyor? fsyncnin etkisi iyi mi gsync native ye göre? sorum bu hocam. snde olan hangisi belirtseydin.. anlamadm. 🙄 fsync var ve donanım desteksiz mi? yksa gsync compatible mınvar. cok boşta kalmıs cümle

Aslında ikisi arasında fark yok aynı etkiyi veriyorlar. Fakat şöyle bir durum var bir çok Freesync monitör oyunların yükleme ekranlarında flicker yapıyor. Çoğu kişinin gözü görmüyor veya yükleme erkanı diye umursamıyor.
Ama sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız gözünüz rahatsız olabilir.
Benim şimdiye kadar flicker yapmayan gördüğüm tek monitör Acer XV272UP idi.
Msi Mag241c, Mag271cqr Samsung CHG70 denedim bunlar flicker yapıyordu.

fresync modüllü mü oluyor? fsyncnin etkisi iyi mi gsync native ye göre? sorum bu hocam. snde olan hangisi belirtseydin.. anlamadm. 🙄 fsync var ve donanım desteksiz mi? yksa gsync compatible mınvar. cok boşta kalmıs cümle
gsync compatible var asus vg248qg. gerçek gsync değil. orjinalinde free sync olan monitör. free sync te gsync açtığın zaman parlama gibi problemler baş gösteriyor. bu sorun sadece asus ta yok. araştırmalarıma göre msi ve wievsonic te de var. gerçek gsync te ben bu tür sıkıntılar görmedim. freesync yazılımsal g sync donanımsaldır.

Geri
Yukarı