G-SYNC ve Adaptive Sync Kalite Farkı

Eldrynn

Centipat
Şu an GTX1060 ekran kartı kullanıyorum ve PC'ye bağlı "LG 32' 3D Smart TV"var. Devam eden indirimler dolayısıyla bir monitör almak istiyorum 3.000TL'yi geçmeyen. NVIDIA ekran kartım olduğu için G-Sync bir monitör istiyorum, HP OMEN 27' monitöre denk geldim dahili hoparlörü olmadığı için buna bir alternatif düşünüyorum. Adaptive Sync ile G-Sync'in arasındaki performans ve kalite farkını nette tam olarak bulamadığım için sizlerden yardım almak istiyorum. G-Sync bir monitör alabilecekken Adaptive-Sync bakarak özellik ve boyutu artırmak mantıklı mı? Aralarında gerçekten büyük bir fark var mı? Ağırlıklı olarak oyun oynamakla birlikte Dizi/Film/Müzik gibi gündelik kullanım da söz konusu. Son olarak da eğer adaptive Sync almak mantıklıysa önerebileceğiniz 144Hz+ ve tatmin edici düşük gecikme süresi olan(tercihen 1MS) ve ghosting sorunu olmayan öncelikli olarak 32' ya da 27' (24 vs kesinlikle istemiyorum) 2K çözünürlüklü ve renk bakımından tatmin edici bir mönitör var mı? (Fiyat Max 3.000TL)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı