G102 ve G203 Lightsync modellerde mercury sensör kullanılmıyor

Bildiğiniz üzere Logitech, G102 ve G203 Prodigy farelerinde Mercury sensör kullanıyor. Bu sensör PWM 3327'ye eşit veya daha iyi. Prodigy modellerde çift tıklama sorunu var, o yüzden önermiyorum/önermiyoruz. Lightsync modeller sözde Prodigy ile aynı ama problemlerden arındırılmış ve "10 kat daha enerji tasarruflu" sensör kullanılmıştı. Bilin bakalım ne olmuş? Logitech Lightsync modelde Prodigy modelde kullandığı Mercury sensörü kullanmamış!
Reddit kullanıcısı "pzogel" iki farenin de içini açmış ve G102 Prodigy olanda Mercury yazısı yazmakta iken G203 Lightsync modelde mercury sensör olduğuna dair gıdım kalıntı bulunmamakta. Testlerine göre de sensör verileri AM010 adlı sensöre yakın, bu sensör 10 yıllık ucuz bir sensör.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu G203 LS'in testleri;

1611938507632.png

Bu ise G203 LS'in iç aksamları, görebileceğiniz üzere sensör üstünde mercury yazmamakta;

1611938623813.png

Bu ise G102 Prodigy ve G203 Lightsync karşılaştırması, soldaki G102 Prodigy, sağdaki G203 Lightsync. Bu arada dipnot geçeyim, G203 ve G102 aynı Mouse'lar. Tek farkları G102 Avrupa, G203 Asya ismi ama Lightsync ve Prodigy aynı mouse değiller!

1611938828094.png

Kesinlikle bir rezalet, üstüne üstlük görebileceğiniz üzere sadece 3 adet LED var RGB için, öyle ahım şahım bir RGB'si yok. Kısacası göz boyuyorlar. Logitech'in son zamanlarda ürünlerindeki kalitede düşüş, fiyatlarında artış seziyordum zaten bu da üstüne geldi. Bu Mouse'u ben kesinlikle önermeyeceğim.

Peki ben bu Mouse'u aldım, ne yapmalıyım diyorsanız kalsın. Kullanın. İade etmeyin ama alacaklar varsa almasın.

Alternatifleri ne derseniz, Harpoon Pro RGB İtopya'da 169TL ve PWM 3327 sensör kullanıyor. Redragon Storm da PWM 3327 kullanıyor ve delikli yapıya sahip. T70 var, Octopus var, Katar Pro var. Yeter ki bu fareyi almayın.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Siz mutluysanız sorun yok zaten.
Hocam her ne kadar öyle olsada bunu duyduktan sonra insan üzülüyor yani. Misal ben aylardır mükemmel bir mouse kullandığımı düşünüyordum ne güzel bunu gördükten sonra o gitti işte .Kim dediki foruma gir...
İdeal değerlerden daha yüksek bile diyebilirim, gayet iyi. Üzülmeyin bu kadar, gayet iyi bir mouse.
ideal değerlerden daha yüksek olması iyi bir şey mi kötü bir şey mi?
Kazıklanmadınız. 200IPS sensöre sahip, sadece muhtemelen eski sensöre sahip bir mouse aldınız.
Hocam ordaysanız size bir şey soracaktım merak ettim

Son düzenleme:
Uzun zaman ardından bir açıklama getirme ihtiyacı duydum. Öncelikle, çoğu kişi Logitech'e sormuşlar ve genelde aldıkları cevap farenin 200 IPS olduğu. Hala tam sensör bilgisi bildiğim kadarıyla yok.

Öncelikle bu fareyi aldıysanız ve memnunsanız, kullanmaya devam edin ve kendinizi mutsuz hissetmeyin. Fare kötü değil, 200 IPS ve hoş tasarıma sahip bir fare. Üstüne Logitech'in harika desteği var arkasında.

Herkes bu farede AM010 sensör var, 10 yıllık sensör, boo demişler. Öncelikle farede AM010 olduğuna dair kanıt yok, kimse de var demiyor. Var dediysem de pardon. Sadece test değerleri AM010'a benziyor denmiş Reddit gönderisinde, AM010 olması da bence ihtimal zira Logitech bu sensörü zamanında kullanmış. Sensör kötü sensör değil, sadece eski. Kısacası bu fare çöp değil, öneren olur olmaz, saygı duyarım. Küçük bir fare, ona göre alınmalı.

Son olarak, Redragon Octopus atmışım, o fare alınmaz. Bu yanlış anlaşılmanın giderilmesini istiyorum, yanlış anlatan arkadaşlar umarım anlamıştır.

Logitech son zamandaki hamleleriyle kendi ayağına sıkıyor resmen... Klavyeyi temizlerken bile ortadan 2'ye kırılan Romer G anahtarlar, G230, G231, G430'daki 2-3 ayda kendiliğinden kırılan menteşeler, G PRO kulaklıkdaki kısık, boğuk ses sorunları vb.

Uzun zaman ardından bir açıklama getirme ihtiyacı duydum. Öncelikle, çoğu kişi Logitech'e sormuşlar ve genelde aldıkları cevap farenin 200 IPS olduğu. Hala tam sensör bilgisi bildiğim kadarıyla yok.

Öncelikle bu fareyi aldıysanız ve memnunsanız, kullanmaya devam edin ve kendinizi mutsuz hissetmeyin. Fare kötü değil, 200 IPS ve hoş tasarıma sahip bir fare. Üstüne Logitech'in harika desteği var arkasında.

Herkes bu farede AM010 sensör var, 10 yıllık sensör, boo demişler. Öncelikle farede AM010 olduğuna dair kanıt yok, kimse de var demiyor. Var dediysem de pardon. Sadece test değerleri AM010'a benziyor denmiş Reddit gönderisinde, AM010 olması da bence ihtimal zira Logitech bu sensörü zamanında kullanmış. Sensör kötü sensör değil, sadece eski. Kısacası bu fare çöp değil, öneren olur olmaz, saygı duyarım. Küçük bir fare, ona göre alınmalı.

Son olarak, Redragon Octopus atmışım, o fare alınmaz. Bu yanlış anlaşılmanın giderilmesini istiyorum, yanlış anlatan arkadaşlar umarım anlamıştır.
Aynen öyle. Eski demek kötü demek değil. Cloud II'den rahat kulaklık yok gibi bir şey, ama 6 senelik kulaklık.
Ben de G102 Lightsync kullanmıştım 1-2 ay. Logitech yazılımı güzel (Discord'u algılamaması dışında), farenin de kötü bir yanını görmedim.
Ayrıca evet, fare çok küçük.

Zamanında almayı düşündüğüm mouselerdendi biraz araştırdım ve bir ton farklı şey yazıldığını görünce vazgeçtim.

2 aydır Corsair M55 RGB white kullanıyorum, memnunum tavsiye ediyorum.

Zamanında almayı düşündüğüm mouselerdendi biraz araştırdım ve bir ton farklı şey yazıldığını görünce vazgeçtim.

2 aydır Corsair M55 RGB white kullanıyorum, memnunum tavsiye ediyorum.
Bende düşünmüştüm aynısını ama yazılanlardan sonra bende vazgeçmiştim. Sonra M55 RGB siyah aldım. Bende memnunum.
Sadece arada şöyle bir şey oluyor bende, PC algılamıyor fareyi bazen ilk açarken sadece. Restart atmak zorunda kalıyorum. Neden olduğunu anlamadım hala. Sizde de var mi bu sorun?

Bende düşünmüştüm aynısını ama yazılanlardan sonra bende vazgeçmiştim. Sonra M55 RGB siyah aldım. Bende memnunum.
Sadece arada şöyle bir şey oluyor bende, PC algılamıyor fareyi bazen ilk açarken sadece. Restart atmak zorunda kalıyorum. Neden olduğunu anlamadım hala. Sizde de var mi bu sorun?

Mause ışıkları vs yanmıyor değil mi? Reset atmana gerek yok arkadan USB'yi tak çıkart yap düzeliyor.

Evet bende de böyle oluyor çok garip.

Mause ışıkları vs yanmıyor değil mi? Reset atmana gerek yok arkadan USB'yi tak çıkart yap düzeliyor.

Evet bende de böyle oluyor çok garip.
Reset atmak daha kolay geliyor:D Arkada çok kablo var ve uzanması zor benim için. Belli ki kronik bir sorun yada yazılımsal bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı