G105M laptopa sürücü kurarken mavi ekran hatası

Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, eski bir dizüstü bilgisayara Windows 7 64 Bit kurmuştum ve çok yavaş çalıştığını düşünüp Windows 8.1 SL 32 Bit kurma kararı aldım. Her şey sorunsuzca tamamlandı ekran kartı sürücüsünü NVIDIA'nın kendi sitesinden indiriyorum. Kurarken yarıda kalıyor ve bilgisayar mavi ekran veriyor. Bir daha düzgün çalışmıyor şimdi tekrar formatladım ama aynı sorun olur diye driver kurmaya korkuyorum ne yapmalıyım?
Ekran kartı: GeForce G105M.
RAM: 2 GB.

sfc/scannow komutunu kullanın. Ayrıca eski sürücüyü kaldırıp da deneyebilirsiniz.

Hocam aygıt yöneticisinde temel sistem aygıtının sürücüsü yüklenmemiş olarak gözüküyor bunu manuel olarak nereden yükleyebilirim sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Dediğiniz komutu da yaptım şu an devam ediyor.

Tamamdır, geri dönüş sağlarsınız hata alırsanız.

Hata kodunu buldum ve evet temiz kurulum yapıp bir eski sürüm driver kurmaya çalıştığımda yine aynı hatayı aldım (tdr failure nvlddmkm.sys) hatası uğraşmak yerine eğer ekran kartı arızalanmadıysa Windows 7 32 Bit kurmayı denemek istiyorum çünkü onda böyle bir sorun olmamıştı.

Son düzenleme:
64 Bit işletim sistemi kurup 64 Bit sürücü kurunuz. Windows 7 kurarsanız değişen bir şey olmayacaktır. Önemli olan 64 Bit işletim sistemi kurmanız.

64 Bit sistem çok yavaş çalışıyordu 2 GB RAM ile 32 Bit'in daha uygun olduğunu duydum çok fark yaratır mı daha kullanamadım 32 Bit'i.

Devasa farklar beklemeyin. Çoğu yazılım artık 64 Bit'e geçiyor. 64 Bit kurup normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 32 Bit gibi aşırı eski bir mimariyi 2 GB RAM dahi olsa tercih etmenizi önermiyorum.

Tamam ilginiz için teşekkürler 64 Bit'i tekrar kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı