G2020 sisteme Windows 10 kurulmalı mı?

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
G2020 2.9 GHz.
4 GB RAM.
ASUS H61M-K.
Samsung HDD (yazma değerini bilmiyorum ama bilgisayarım 15 saniyede açılıyor bir HDD'ye göre iyi diyorlar.)

Bana bugün bedava Game Pass geldi 1 aylık. Ama Windows 10 istediği için boşa gidecek galiba sonra baktım ki Amazon 22 Haziran'da Amazon luna açılacağı için 7 gün ücretsiz yapacakmış. Baktım yine Windows 10 istiyor acaba bu sisteme Windows 10 kurarsam faydalı mı? Olur zararlı mı?

(Zarardan kastım yavaşlar diye korkuyorum.)

Şimdiden teşekkürler. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
G2020 2.9 GHz.
4 GB RAM.
ASUS H61M-K.
Samsung HDD (yazma değerini bilmiyorum ama bilgisayarım 15 saniyede açılıyor bir HDD'ye göre iyi diyorlar.)

Bana bugün bedava Game Pass geldi 1 aylık. Ama Windows 10 istediği için boşa gidecek galiba sonra baktım ki Amazon 22 Haziran'da Amazon luna açılacağı için 7 gün ücretsiz yapacakmış. Baktım yine Windows 10 istiyor acaba bu sisteme Windows 10 kurarsam faydalı mı? Olur zararlı mı?

(Zarardan kastım yavaşlar diye korkuyorum.)

Şimdiden teşekkürler. 🙂

Evet yavaşlar ama sistemsel bir sıkıntı olmaz.

Aslında çok yavaşlamaz. Bence açılış süresi en fazla 5-6 saniye yavaşlar. 4-5 FPS fark olabilir.
Forumdakilerin yarısı çok yavaşlar diyor yarısı ise çok az yavaşlar diyor arada kaldım. 😕
HDD'nin 7200 RPM hızı varsa denenebilir, 5400 RPM'se hiç bulaşmayın.
Nasıl bakabilirim bu değere?

Forumdakilerin yarısı çok yavaşlar diyor yarısı ise çok az yavaşlar diyor arada kaldım. 😕

Nasıl bakabilirim bu değere?

Ya çok yavaşlamaz. Benim bilgisayarım da sizinki gibiydi ve Windows 7 kuruluydu. 60 FPS aldığım oyunda 57-56 arası almaya başladım. Bilgisayar 30 saniyede açılırken 32-33 saniye arasında açılmaya başladı.

@The10thDoctor HDTune ile görülebilir. Örneğin;

hard.png

Yeni konular

Geri
Yukarı