G230 Tek kulaklıktan ses gelmiyor

Dustin

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

5-6 yıl önce aldığım kulaklık sonunda bozuldu. Ben aldığımda ucuzdu ama şu an 2 katı falan. Yenisini alamayacagim için tamir etmek istiyorum. Kulaklık fark ettiğim kadarıyla içten kablosu kırılmış tamir edilebilir mi? Yoksa çöp mu oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 6 yıl maşallah iyi kullanmışsınız. Benim ki 3 yılda gitti :D Soruya gelecek olursak, tam olarak nereden kırıldığını bulabilirseniz kırık bölgeyi kesip tekrar lehimlemeyi deneyebilirsiniz. Ama bunu başarılı bir şeklide yapmanız imkansıza yakın

Önce ses vermeyen kulaklık kulak içiyse pedi sök ped başlığını uç kısmı sıcak suya sok ses ver açılabilir.
Maalesef kulaküstü kulaklık.
5 6 yıl maşallah iyi kullanmışsınız. Benim ki 3 yılda gitti :D Soruya gelecek olursak, tam olarak nereden kırıldığını bulabilirseniz kırık bölgeyi kesip tekrar lehimlemeyi deneyebilirsiniz. Ama bunu başarılı bir şeklide yapmanız imkansıza yakın
Kabloyu bazen etrafımdan dolandirinca 2 tarafında çalıştığını gördüm. Fakat sizinde dediğiniz gibi elimde kalabilir. Şu an yenisini alıcak durumda değilim yeni kasa ve ekran aldim beş parasızım 😂

Aynı kulaklıktan bende de vardı. 2-3 hafta önce bozuldu benimki de 4.5 yıl falan dayandı ama gayet sağlam model. Kablo değişimi deneyin ben hiç uğraşmadan yenisini aldım. Zaten para biriktirmiştim ona harcadım tercih meselesi.

Kablo değişimi dediğiniz işlem nasıl oluyor bilgisayarcıda falan mı yapıyorlar ?
Teknik servis işi yapabilen yerler yapabilir... Ben elektrik/elektronik işinden anladığım için kolayca değiştirirdim... Pedlerin altında vidalar olacak kablolu olanı açınca kolayca değiştirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izle aynı sorun. Markanın kronik sorunu olsa gerek... Aynı arıza kablolu kablosuz hep var? garantisi 24 aymış yolla değiştirirler... Tabi kurcalamadıysan.

Teknik servis işi yapabilen yerler yapabilir... Ben elektrik/elektronik işinden anladığım için kolayca değiştirirdim... Pedlerin altında vidalar olacak kablolu olanı açınca kolayca değiştirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izle aynı sorun. Markanın kronik sorunu olsa gerek... Aynı arıza kablolu kablosuz hep var? garantisi 24 aymış yolla değiştirirler... Tabi kurcalamadıysan.
Garantisi kalmadı dedigim gibi neredeyse 6 yıl oldu alalı. Üstelik kulaklık gayet güzel çalışıyordu guvendigim bir arkadaşıma verdim aldiğimda böyleydi insan kendi mali olmayınca hor görüyor onu öğrenmiş oldum. Herneyse tamir etmek 2. Plânda kalsın önce tamir ettirebilecegim bir teknik servis varmı bakacağım. Eğer bulamazsam önce parasını biriktirip ondan sonra tamir etmeye uğraşıcam çünkü elimde kalırsa yenisini alamazsam kafayı yerim 😅.

Kablo değiştirmesi kolay... Havye tornavida takımı yeter + lehim ve lehim pastası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı