G29 vs T150

ihaterain

Hectopat
Makaleler
1
İkinci el alacagim, ilanlar 7-8k arasi genelde.
T150 base olarak tartismasiz G29'dan daha iyi, gerek kayisli aktarma gerek G29'daki olu bolge sorunun olmamasi vs.
Ancak pedal konusunda T150'yi hiç test etmedim ama geride gibi duruyor ve ileride G29 vitesi falan alirsam debriyajsiz kullanamayacagim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekleme: T150 Pro buldum Pro modelinde debriyajda var ve pedal sistemi daha iyi ama Konya'da Param Güvende ucreti 500 kusur TL cikiyor 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum inan G29 ile T300RS kullandım ve şuan G29 sahibi oldum. T150 nasıldır bilmem fakat T300RS ile kıyaslarsak T300RS sadece drift odaklı üretilmiş bir model diyebilirim. G29 gibi çift motoru olmadığından dolayı daha az gerçekçi tepki veriyor ve kayış sistemi olduğu için de tork olarak yani G29 dan daha az güç uygulamanız gerekiyor.

G29 ise daha çok ETS2 tarzı kol ağrıtacak yavaş sakin için diyebilirim. Drift konusunda T300RS kadar hızlı geri sarmıyor fakat titreşim olarak monitörümü titretiyor diyebilirim.

Ben T150 denemediğim için T300RS üzerinden örneklendirdim, ve sana tavsiyem G29 almandır. Eğer Drift atıp coşacağım diyorsan T150 alabilirsin.

Ekleme: G29 da drift atılmıyor diye bir şey asla söz konusu değil. Sadece T300RS e göre daha yavaş sarıyor fakat iki el ile atıyorsan çok fark etmiyorsun.

Dostum inan G29 ile T300RS kullandım ve şu an G29 sahibi oldum. T150 nasıldır bilmem fakat T300RS ile kıyaslarsak T300RS sadece drift odaklı üretilmiş bir model diyebilirim. G29 gibi çift motoru olmadığından dolayı daha az gerçekçi tepki veriyor ve kayış sistemi olduğu için de tork olarak yani G29'dan daha az güç uygulamanız gerekiyor.

G29 ise daha çok ETS 2 tarzı kol ağrıtacak yavaş sakin için diyebilirim. Drift konusunda T300RS kadar hızlı geri sarmıyor fakat titreşim olarak monitörümü titretiyor diyebilirim.

Ben T150 denemediğim için T300RS üzerinden örneklendirdim, ve sana tavsiyem G29 almandır. Eğer drift atıp coşacağım diyorsan T150 alabilirsin.

Ekleme: G29 da drift atılmıyor diye bir şey asla söz konusu değil. Sadece T300RS e göre daha yavaş sarıyor fakat iki el ile atıyorsan çok fark etmiyorsun.

Hocam incelemeniz icin teşekkür ederim oncelikle, kagit ustunde T300RS G29'un neredeyse 2 kati kadar guclu FFB motorlarina sahip.

1712875070576.png

O yuzden sasirdim dogrusu boyle olmasina ama deneyimlemissiniz sonucta.
2. olarak olu bolge olayini yasiyor musunuz?

Hocam incelemeniz icin teşekkür ederim oncelikle, kagit ustunde T300RS G29'un neredeyse 2 kati kadar guclu FFB motorlarina sahip.
Doğrudur fakat kayış sistemli olduğundan hissettirmiyor. Örnek olarak kaza anında G29 gibi sert bir şekilde vuramıyor. Kayış sistemin eksi yanlarından birisi. G29 Çift motora sahip olduğundan daha simulasyon odaklı.

2. olarak olu bolge olayini yasiyor musunuz?
Pedallar da diyorsanız tekme atmadığınız sürece sorun yok. Ben sorun yaşadım mı diyorsak,

Alalı 6-7 ay oldu N11 üzerinden YD ürün getirttim ve hala bal gibi kullanırım. Ölü bölge sorunu falan yok. Zaten öyle sorun yaşamanız için direksiyonu 12 saat drift atarak ateş gibi ısıtıp, zorlamanız veya sert yumruk atmanız falan gerek. Ben 1 defa vurmak zorunda kaldım oda şu yüzden; ben rafa asıyorum arkamda hem background olsun diye çıkarırken düşüyordu, tutmak için simidinden sert şekilde vurarak tuttum o kadar. Onda da bir şey olmadı zaten.

Yani hayır G29 da ölü bölge sorunu hiç yaşamadım.

Düz T150 yerine G29 daha iyi olur. Pedalları G29'un yanında çok dandik duruyor sidewinder pedalları gibi. Debriyaj vs falan da yok zaten. G29 + shifter T150 yerine daha iyi olur. Pro modeli olsa T150 derdim.

Dosya Ekleri

• 1712875403519.png
    1712875403519.png
    814,4 KB · Görüntüleme: 5
Dostum inan G29 ile T300RS kullandım ve şuan G29 sahibi oldum. T150 nasıldır bilmem fakat T300RS ile kıyaslarsak T300RS sadece drift odaklı üretilmiş bir model diyebilirim. G29 gibi çift motoru olmadığından dolayı daha az gerçekçi tepki veriyor ve kayış sistemi olduğu için de tork olarak yani G29 dan daha az güç uygulamanız gerekiyor.

G29 ise daha çok ETS2 tarzı kol ağrıtacak yavaş sakin için diyebilirim. Drift konusunda T300RS kadar hızlı geri sarmıyor fakat titreşim olarak monitörümü titretiyor diyebilirim.

Ben T150 denemediğim için T300RS üzerinden örneklendirdim, ve sana tavsiyem G29 almandır. Eğer Drift atıp coşacağım diyorsan T150 alabilirsin.

Bu dediklerinizin hiçbiri T300RS'nin G29'dan çok daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Dediğiniz şeyler sizin keyfiniz, sizin yorumlarınız ancak objektif olarak bakacaksan G29 başlangıç seviyesi T300 ise orta seviye. Bir kere G29 gerçekçi bir ürün değil, baştan elendi. Saçma dişli sistemiyle komşuları rahatsız etmekten başka hiçbir halta yaradığı yok, başlangıç ürünlerinin en çok tercih edileni olmasına rağmen. Ha, yanlış anlamayın 2 yıl G29 kullandım ben. Simülasyonlarda da sürdüm bu direksiyonla. Ancak bir T300 asla edemez. T300 Kayışlı sistemiyle bir kere G29'dan 1-0 önde. Ayrıca daha sessiz ve konforlu. Bu onu drift direksiyonu yapmaz. Çünkü G29'un verdiği force feedback gerçekçilikle falan bağdaştırılamaz. Cihazın yaptığı tek şey vuruş gücü, yani motordan bir şey itiyormuş gibi. Üst düzey yarış araçlarında bile direksiyona öyle bir vuruş hissi gelmez, gelse bile bu hissi en iyi direct drive dediğimiz direksiyonlardan alırsınız. G29 Kullanırken yazılımsal hatalarından ve pedalının kronik sorunundan ilallah ettim resmen. Ha ürün fiyat bandında iyi mi? evet iyi. Başlangıç ürünü mü? evet öyle. Ancak T300 ve ilerisiyle kıyaslanamaz. Kişisel olarak algılamayın ancak G29'u kayışlı veya DD direksiyonlara karşı asla savundurtmam.
Doğrudur fakat kayış sistemli olduğundan hissettirmiyor.
Deneyimleme şansınız olursa lütfen direct drive direksiyonları deneyin. Onlar direk aracın hissettiklerini size aktarıyor. G29 Force feedback'i diğer markalarla karşılaştırıldığında çok kötü. Adamlar bir de dümenden direct drive çıkartmış, yani Logitechi başlangıç olarak kullanıp çöpe atacaksın. Bu marka biraz bunu hak ediyor.
G29 Çift motora sahip olduğundan daha simulasyon odaklı.
Hayır. G29'un diğer markalardan iyi yaptığı tek şey pedal performansı. Adamlar onu da kronik sorunlu yaptığı için kullanan çoğu kişide flickering sorunu başlıyor :D

Son düzenleme:
Bu dediklerinizin hiçbiri T300RS'nin G29'dan çok daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Dediğiniz şeyler sizin keyfiniz, sizin yorumlarınız ancak objektif olarak bakacaksan G29 başlangıç seviyesi T300 ise orta seviye. Bir kere G29 gerçekçi bir ürün değil, baştan elendi. Saçma dişli sistemiyle komşuları rahatsız etmekten başka hiçbir halta yaradığı yok, başlangıç ürünlerinin en çok tercih edileni olmasına rağmen. Ha, yanlış anlamayın 2 yıl G29 kullandım ben. Simülasyonlarda da sürdüm bu direksiyonla. Ancak bir T300 asla edemez. T300 Kayışlı sistemiyle bir kere G29'dan 1-0 önde. Ayrıca daha sessiz ve konforlu. Bu onu drift direksiyonu yapmaz. Çünkü G29'un verdiği force feedback gerçekçilikle falan bağdaştırılamaz. Cihazın yaptığı tek şey vuruş gücü, yani motordan bir şey itiyormuş gibi. Üst düzey yarış araçlarında bile direksiyona öyle bir vuruş hissi gelmez, gelse bile bu hissi en iyi direct drive dediğimiz direksiyonlardan alırsınız. G29 Kullanırken yazılımsal hatalarından ve pedalının kronik sorunundan ilallah ettim resmen. Ha ürün fiyat bandında iyi mi? evet iyi. Başlangıç ürünü mü? evet öyle. Ancak T300 ve ilerisiyle kıyaslanamaz. Kişisel olarak algılamayın ancak G29'u kayışlı veya DD direksiyonlara karşı asla savundurtmam.

Deneyimleme şansınız olursa lütfen direct drive direksiyonları deneyin. Onlar direk aracın hissettiklerini size aktarıyor. G29 Force feedback'i diğer markalarla karşılaştırıldığında çok kötü. Adamlar bir de dümenden direct drive çıkartmış, yani Logitechi başlangıç olarak kullanıp çöpe atacaksın. Bu marka biraz bunu hak ediyor.

Hayır. G29'un diğer markalardan iyi yaptığı tek şey pedal performansı. Adamlar onu da kronik sorunlu yaptığı için kullanan çoğu kişide flickering sorunu başlıyor :D
Kendimce yorumladım zaten, kağıt üzerinde T300RS çok daha iyi.

İkinci el alacagim, ilanlar 7-8k arasi genelde.
T150 base olarak tartismasiz G29'dan daha iyi, gerek kayisli aktarma gerek G29'daki olu bolge sorunun olmamasi vs.
ancak pedal konusunda T150'yi hiç test etmedim ama geride gibi duruyor ve ileride G29 vitesi falan alirsam debriyajsiz kullanamayacagim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekleme: T150 Pro buldum Pro modelinde debriyajda var ve pedal sistemi daha iyi ama Konya'da Param Güvende ucreti 500 kusur TL cikiyor 😅

Hocam T150 tamamen plastik ve çok çabuk kırılır dökülür ayrıyeten pedal konusunda G29 kesinlikle ama kesinlikle önde T150 pedalları plastik zaten ayrıyeten simit çok ince ve plastikten olduğu için G29 yerini tutamıyor.

Bu dediklerinizin hiçbiri T300RS'nin G29'dan çok daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Dediğiniz şeyler sizin keyfiniz, sizin yorumlarınız ancak objektif olarak bakacaksan G29 başlangıç seviyesi T300 ise orta seviye. Bir kere G29 gerçekçi bir ürün değil, baştan elendi. Saçma dişli sistemiyle komşuları rahatsız etmekten başka hiçbir halta yaradığı yok, başlangıç ürünlerinin en çok tercih edileni olmasına rağmen. Ha, yanlış anlamayın 2 yıl G29 kullandım ben. Simülasyonlarda da sürdüm bu direksiyonla. Ancak bir T300 asla edemez. T300 kayışlı sistemiyle bir kere G29'dan 1-0 önde. Ayrıca daha sessiz ve konforlu. Bu onu drift direksiyonu yapmaz. Çünkü G29'un verdiği Force feedback gerçekçilikle falan bağdaştırılamaz. Cihazın yaptığı tek şey vuruş gücü, yani motordan bir şey itiyormuş gibi. Üst düzey yarış araçlarında bile direksiyona öyle bir vuruş hissi gelmez, gelse bile bu hissi en iyi Direct Drive dediğimiz direksiyonlardan alırsınız. G29 kullanırken yazılımsal hatalarından ve pedalının kronik sorunundan ilallah ettim resmen. Ha ürün fiyat bandında iyi mi? Evet iyi. Başlangıç ürünü mü? Evet öyle. Ancak T300 ve ilerisiyle kıyaslanamaz. Kişisel olarak algılamayın ancak G29'u kayışlı veya dd direksiyonlara karşı asla savundurtmam.

Deneyimleme şansınız olursa lütfen Direct Drive direksiyonları deneyin. Onlar direk aracın hissettiklerini size aktarıyor. G29 Force Feedback'i diğer markalarla karşılaştırıldığında çok kötü. Adamlar bir de dümenden Direct Drive çıkartmış, yani Logitech'i başlangıç olarak kullanıp çöpe atacaksın. Bu marka biraz bunu hak ediyor.

Hocam T300 kronikli bir direksiyon setidir forsfeedback açılıp oyunlarda 2 3 saat oyniyinca cihazın forsfeedback kesiliyor ayrıyeten plastik olduğu için her yeri neredeyse G29 gibi hissiyatı olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı