G29 vs T300RS

Slorfix

Hectopat
Arkadaşlar merhaba daha öncesinde direksiyon seti almadım ilk defa alacağım.
Evde ara sıra eğlenmek için PS5 de kullanacağım.
0 G29+shıfter 12bin TL satılıyor.
T300RS GT ise 1.5 sene garantili bir şekilde 16 bin TL'ye buldum yanında da ths8 var.
0 G29+shifter 12 bin TL almak mı mantıklı yoksa 2.el T300RS +TH8s 16 bin TL mi önerileriniz nedir?
Bu arada 0 G29 almak vardı aklımda lakin çok gürültülü ya da hissiz gibisinden bazı yorumlar ve videolar yüzünden biraz soğudum. Doğruluk payı nedir? Bu yorumların söylenenlerin yardımcı olur musunuz?

T300RS çok daha iyidir hocam. G29 kullanıcı olarak söylüyorum bunu. Hissiz olduğuna katılmıyorum fakat çok gürültülü bir direksiyon.

Teşekkür ederim önerin için, 2.el olarak T300 almak daha mantıklı yani size göre öyle mi,
G29'dan memnun musunuz ben ciddi bir oyuncu değilim işten fırsat kaldıkça ara sıra oynayacağım +4, 5 bin verip 2 el almak daha mı mantıklı olur.

Teşekkür ederim önerin için, 2.el olarak T300 almak daha mantıklı yani size göre öyle mi,
G29'dan memnun musunuz ben ciddi bir oyuncu değilim işten fırsat kaldıkça ara sıra oynayacağım +4, 5 bin verip 2 el almak daha mı mantıklı olur.

Ben de fırsat buldukça oynuyorum hocam. Genel olarak memnunum çok bir şey aramıyorum çünkü. İkinci el olarak almıştım. Açıkçası 16 bin bana göre yüksek bir meblağ fakat imkanınız varsa alabilirsiniz pişman etmez. G29 giriş seviyesi olarak geçiyor. T300 daha gerçekçi bir deneyim sağlıyor G29'a göre.

Hocam bütçenize bağlı. T300RS daha iyi bir direksiyon.
G29 da sizi idare eder. Ben DFGT kullanıyorum F1, iRacing gibi simülasyon oyunları için.
Bu direksiyon bile idare ediyor. 2. elde temiz G29 da sizi memnun eder ama kalite istiyorsanız ve bütçeniz varsa T300RS çok daha iyi.

G29 kullanıyorum memnunum geçen hafta sıfır 12.500 TL'ye aldım. T300RS daha iyi fakat profesyonel kullanım için daha iyi gündelik kullanıcı için G29 yetiyor artıyor bile.

G920 kullanıcısıyım aynı makine zaten. Şöyle söyleyeyim tepkiler daha iyidir lazer teknolojisi var çünkü. Ama dişli ve kayış sistem arasında ve deri ile plastik direksiyon seçimini kendiniz yapmalısınız.

Ses konusunda sıkıntı var mı rahatsız edecek şekilde gürültülü mü?
DFGT gürültülü bir direksiyon. G29 buna nazaran daha az ses çıkartıyor ama tabii bir Thrustmaster olamaz. Gece vakti 900 dereceye ayarlayıp deli gibi drift atıp direksiyonu sağa sola kırarsanız ve evinizin duvarları inceyse dışarı birazcık ses gidebilir.

DFGT gürültülü bir direksiyon. G29 buna nazaran daha az ses çıkartıyor ama tabii bir Thrustmaster olamaz. Gece vakti 900 dereceye ayarlayıp deli gibi drift atıp direksiyonu sağa sola kırarsanız ve evinizin duvarları inceyse dışarı birazcık ses gidebilir.

Anladım teşekkür ederim, önceliğim 2.el de olsa T300 almak satıcı ile anlaşıp edemezsem o zaman G29'a yönelirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı