G29'a vitesi bağlayınca G29 kapanıyor

NhypX

Femtopat
Daha fazla  
İlk öncelikle merhaba. Yaklaşık 2.5-3 yıldır G29 ve vitesini kullanıyorum. Şu zamana kadar uzun yarışlar sırasında ısınma harici 2 kere düşürdüğüm direksiyonum yaklaşık 5 aydır bir sorunla başımı ağrıtıyor.

G29'u pedalı ile beraber bilgisayara bağlayınca sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Sorunsuz bir şekilde çalışırken vitesi de bağladığımda direksiyon otomatik kapanıyor. Sanki bilgisayara bağlı USB'sini çekmişim gibi. Yabancı forumlarda 1-2 tane bu sorunu yaşayan kişi sorunun direksiyondan kaynaklandığını söylemiş ve yenisi ile değiştirdiklerini belirtmişler. Türkiye şartlarında vitesi çalışmıyor diye gidip sıfır G29 almak birazcık zor açıkçası.

Denediğim çözümlerden bahsetmem gerekirse:
1)Güç yenilemesini denedim. Direksiyonu sök, pedalı sök, 15 saniye bekle sonra geri bağla olayı.
2)Driverlarda herhangi bir problem yok.
3)PS4'te de aynı sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayardan kaynaklanan bir sorun olduğunu sanmıyorum.
4)Türk taktiği olarak hafif tokatlama tekniğini de denedim.
5)Kabloları iyice kontrol ettim. Herhangi bir temassızlık ile karşılaşmadım.

Daha önce yaşayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

İlk öncelikle merhaba. Yaklaşık 2.5-3 yıldır G29 ve vitesini kullanıyorum. Şu zamana kadar uzun yarışlar sırasında ısınma harici 2 kere düşürdüğüm direksiyonum yaklaşık 5 aydır bir sorunla başımı ağrıtıyor.

G29'u pedalı ile beraber bilgisayara bağlayınca sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Sorunsuz bir şekilde çalışırken vitesi de bağladığımda direksiyon otomatik kapanıyor. Sanki bilgisayara bağlı USB'sini çekmişim gibi. Yabancı forumlarda 1-2 tane bu sorunu yaşayan kişi sorunun direksiyondan kaynaklandığını söylemiş ve yenisi ile değiştirdiklerini belirtmişler. Türkiye şartlarında vitesi çalışmıyor diye gidip sıfır G29 almak birazcık zor açıkçası.

Denediğim çözümlerden bahsetmem gerekirse:
1)Güç yenilemesini denedim. Direksiyonu sök, pedalı sök, 15 saniye bekle sonra geri bağla olayı.
2)Driverlarda herhangi bir problem yok.
3)PS4'te de aynı sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayardan kaynaklanan bir sorun olduğunu sanmıyorum.
4)Türk taktiği olarak hafif tokatlama tekniğini de denedim.
5)Kabloları iyice kontrol ettim. Herhangi bir temassızlık ile karşılaşmadım.

Daha önce yaşayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)
Kısa devre ?

Hocam yazı olarak şu şekilde anlatabilirim soketin içini ve soket kablosunu kontrol ederseniz kısa devre olup olmadığını anlayabilirsiniz. pinlerde yamulma olabilir.
Görünürde herhangi bir yamulma,toz birikmesi veya bağlantıyı engelleyen bir durum gözükmüyor.Akşam vakitlerinde direksiyonun içini açıp o şekilde kontrol edeceğim.
Yüksek ihtimalle kısa devre veya bir temassızlık söz konusu. Servise gönderebilirsiniz. Logitech'in servis konusunda üzeceğini sanmıyorum.
Logitech'in servisi gerçekten iyi fakat garantisi geçen bir ürün.Gene de şansımı denerim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı