G2A'dan Windows 8.1 Pro CD-KEY Satın Almak

Daha fazla  
Windows 8.1 Industry Pro kullandığım için malum olarak Windows 10'a geçemiyorum. Bu yüzden dosyalarımı kaybetmeden G2A' dan bir Windows 8.1 Pro keyi satın alıp ISO dosyasını edinip bilgisayarıma yükseltme uygulamak istiyorum. Böylece Windows 10'a ucuzdan geçme hakkı kazanıcam. Fakat aklımda bazı sorularım var.

1-) G2A'da 2 farklı Windows 8.1 Pro sürümü var. Bir tanesi normal CD-KEY GLOBAL diğeri ise OEM CD-KEY GLOBAL. 2'sinin farkı nedir, OEM neyi ifade ediyor ?

2-) Anlattığım şekilde dosyalarımı kaybetmeden Windows 8.1 Industry Pro'dan Windows 8.1 Pro'ya yükseltme yapabilirmiyim ?

3-) Windows 8.1 Pro'nun ISO dosyasını edinebileceğim bir yer var mıdır ? Microsoftun sitesinde bulamadım.

1. Oem sürümü üreticiler için çıkartılan sürüm, bilgisayarına bir kere kurulum yaparsın, lisansın o makineye özel olur, taşınamaz. Genelde bilgisayarın biosuna yazılı olarak gelirler. Global key ise kutuların üstünde yazan keydir. hangisi ucuzsa onu almanı tavsiye ederim.
2. Evet, geçebilirsin.
3. Aldığın kişi sana imaj dosyalarını verecektir, vermezse buradan kendinize imaj dosyası oluşturabilirsiniz.

Keyi girince pro oluyor. Öyle yazıyordu yani. :)

O zaman bunu download ederim sağol. Ayrıca az bir araştırma yaptım Windows 8.1 Pro'nun ev kullancısı için hiçbir artısı yok. Fazladan gelen tüm uygulamalar iş için. Sadece 2 sürümünde KEY fiyatları aynı diye neden almayayım diye düşündüm :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı