G305 ağırlık azaltma zarar verir mi?

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün Logitech G305 fare ve yanında Duracell AAA alkali pil aldım, farenin yanında gelen pil aa olduğu için daha ağır olduğunu gördüm. Bunun üzerine internette araştırma yaptım ve.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir rehber buldum, bir alüminyum folyo ile AAA pili kullanarak azaltma yapabiliyor. Bunu deneyeceğim fakat bilgim olmadığından tereddütte kaldım, acaba bu işlemin bir zararı olur mu fareye? Alkali pil ile tepkiye girerek akıtma yapması veya farklı bir sorun gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki mesafeyi iletken bir malzeme kullanarak kapamış. Teoride bir zarar vermemesi gerekiyor ama uygulamada nasıl olur bilemiyorum. Folyoların arasına yalıtkan bir şey koymak isteyebilirsiniz.

Aynı mouse bende var, mouse zaten hafif ki daha ne kadar hafifleyebilir merak ettim.
Bazen şuna denk geldin mi bilmiyorum ama, durduk yere sağda solda duran pili eline aldığında acayip ısınmış oluyor, herhalde ona akıtma yaptı deniyor. Bence mouse zarar verebilir, yine de yapmak istiyorsan yapabilirsin. Ama bence gerek yok. Mouse gerçekten çok iyi hafiflik konusunda.

Ben de kullanıyorum hafif bir mouse. Daha önce hafif pillerden almıştım daha da hafifliyor. Sonra onlar bitince normal pil taktım yine ağır gelmedi.

Energizer piller 7.5 ay civarı gitmişti. Tabi dayanıklılık modunda.

Bazı yerlerde AAA piller için adaptör görmüştüm. Şunun gibi. Bir ara bakmıştım Türkiyede bulamamıştım. Bulan varsa söylesin belki alıp denerim. Gerçi çok büyük bir fark da oluşturmuyor. Çok da gerekli değil.

95ac7eda549c047db0729f6a88838cf0.png

Şöyle bir tablo buldum. Energizer'in AA pillerinin ağırlığı 14.5 grammış. AAA ise 7,6 7,8 gram kadar ağırlıklardan bahsedilmiş. Bu durumda AAA pil kullanmaya gerek yok. Çünkü dönüştürücü alınırsa aşağı yukarı AA pil kadar aynı ağırlığa gelmiş oluyor. Yani 2.5 gram fark olur. Onun da herhalde çok önemi olmaz. Tutuş şeklinde göre birisi üst kapağı çıkarttım ağırlığı iyice düştü pil dahil 75 gram mı o seviyelere indirmiş :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı