G31-TM-P21 anakart SSD destekler mi?

Bİlgesiz kişi

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar yok. Vardı 10 senelik, yandı Samsung Galaxy A34 5G Cep telefonu
Meslek
Öğrenci
Eskiden sistemimde Windows 7 kullanırdım ama destek kesilince hiçbir şey açamaz oldu. Windows 10 kurdum bilgisayar açılışı yavaş, bilgisayarın kendisi de yavaş. Anakart SSD'yi destekliyorsa 300-400 TL bandında SSD önerebilir misiniz? Herhangi kapasite olur şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın çok eski, SATA portuna takıp çalıştırabilirsiniz ama o anakartta AHCI modu desteklenmediği için mecbur IDE modunda kullanacaksınız. Bu SSD'nin yavaş çalışmasına sebep olabilir ama sorunsuz bir şekilde çalışır, Socket 775 bir sistemle windows 10 çok yavaş çalışır, Win8.1 veya Linux kurmanız daha iyi performans sağlayabilir.

Anakartın çok eski, SATA portuna takıp çalıştırabilirsiniz ama o anakartta AHCI modu desteklenmediği için mecbur IDE modunda kullanacaksınız. Bu SSD'nin yavaş çalışmasına sebep olabilir ama sorunsuz bir şekilde çalışır, Socket 775 bir sistemle windows 10 çok yavaş çalışır, Win8.1 veya Linux kurmanız daha iyi performans sağlayabilir.
Sağolun hocam.

Herhangi bir ucuz SSD, HDD'ye nazaran işini fazlasıyla görecektir.
Bende de LGA775 sistem var kenarda duruyor. LGA775'in destek verdiği en üst düzey donanımları takmıştım.
Q9550.
8 GB DDR3 1600MHz.
RX570.
SSD takılıydı ama LGA775'in, yeni depolama özellikleri olmadığı için tam anlamıyla performansını kullanamıyordum. Ama kesinlikle ben niye daha önce SSD kullanmadım dersin.
Bir de Windows 8.1 Pro kurduğunda on numara performans alırsın bilgisayarından.

Herhangi bir ucuz SSD, HDD'ye nazaran işini fazlasıyla görecektir.
Bende de LGA775 sistem var kenarda duruyor. LGA775'in destek verdiği en üst düzey donanımları takmıştım.
Q9550.
8 GB DDR3 1600MHz.
RX570.
SSD takılıydı ama LGA775'in, yeni depolama özellikleri olmadığı için tam anlamıyla performansını kullanamıyordum. Ama kesinlikle ben niye daha önce SSD kullanmadım dersin.
Bir de Windows 8.1 Pro kurduğunda on numara performans alırsın bilgisayarından.
Sağolun hocam düşüneceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı