Çözüldü G31MXP anakarta bağlı BX500 SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dranka11

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Yaklaşık 1 saat önce bilgisayar da internet gitti daha sonra kapatıp dışarı çıktım. Tekrar açtığımda BIOS ekranı geliyor daha sonra no signal diyor. BIOS'a girdim SSD gözükmüyor, HDD gözüküyor fakat hard disk Boot priority kısmına göz attığımda SSD gözüküyor hiçbir şey anlamadım.

Dosya Ekleri

• 16032043771741280856916.jpg
    16032043771741280856916.jpg
    161,4 KB · Görüntüleme: 46
  • 16032044052691431639878.jpg
    16032044052691431639878.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 45
Çözüm
3. bir bilgisayara taktık orada çalıştı. Anakart arızası olduğu anlaşıldı, konu kilitlenebilir.
Merhaba, 2,5 hafta önce yukarıdaki konuyu açmıştım. SSD Vatan'a gidip, müşteri hizmetlerine çıkıp, garantiye teslim ettim. Aradan 1 ay geçtikten sonra mesaj attılar ve tekrar müşteri hizmetlerine gittim SSD'de sorun veya arıza bulamadık dediler fakat ben Vatan'a götürmeden önce bilgisayarcıya götürüp test ettirmiştim ve çip sorunu demişti. Şimdi bunlar, bana bozuk ürünü geri verdiler ve arıza bulamadılar ne yapmamı dilersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan'a gidip tekrar tekrar garantiye yollayabilirsiniz. E devlet üzerinden tüketici hakları heyetine başvuruda bulunabilirsiniz. Bazen tekrar tekrar geri yollayınca en son bıkıp iade veya değişim yapabiliyorlar. Garanti süresi boyunca servise göndermek hakkınız. Servis süresi 21 iş gününü geçer ise size para iadenizi yapmak zorundalar.

No signal hatası ile SSD sorunu arasında bir bağ olmamas lazım. Windows kurulum ekranında gözüküyor mu SSD tam kapasitesi ile?

Sorun şu ki bilgisayarda Windows kurulum ekranına da ulaşamıyorum. ( BIOS flashı görmesine rağmen) Ayrıca flash ile 3 hafta önce laptopuma format atmıştım.

Ya anakartınızla uyum sorunu var ya da SSD arızalı. Başka bir PC'de denediniz mi?

8 ay öncesine kadar çalışıyordu, bir anda görmemeye başladı. Başka PC derken bilgisayarcının bilgisayarını da okumadı. Neyse artık başka bir bilgisayar alacağım gibi gözüküyor. Bence bu Crucial BX500 SSD modelinde bir sorunlar var ama çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı