G31T-M9 RAM Desteği

pcgamer34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bu anakartın maksimum kaç GB RAM desteklediğini söyleyebilir misiniz? Ben baya araştırdım fakat bulamadım. Ayrıca 32bit veya 64bit ile arasında geçiş yapılsa maksimum RAM desteği artar mı?

" 2 x 240-pin DDR2 DIMM socket support up to 4 GB"

Yani 4 GB maksimum RAM desteği var. RAM desteği anakartla ilgili olduğu için artmaz. Eğer ki atıyorum Windows 10'un 32 bit olarak kurarsanız 1 GB 64 bit olarak kurarsanız 2 GB RAM istiyor. Olay böyle.

çok teşekkürler. şu an 2gb ram kullanıyorum rami 2x2 4gb yapsam ve yeni bir işlemci alsam (işlemcim: ıntel core 2 duo e4300) idare edecek sekilde performans artısı olur mu ?
ekran kartım: amd hd 5570

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda genel olarak ne yapiyorsunuz? Eğer ki chrome'de çok geziyor internet sitelerini birden çok sekmede açıyor, resimli ve videolu sitelere giriyorsanız RAM artışı şart. Core 2 duo işlemciler'in performans sıralarını tam olarak bilmiyorum şu anki işlemciniz tabi ki yeterli değil onu söyleyebilirm. Oyun oynuyorsanız ne tür oyunlar oynadığınıza bağlı.

Şimdi; ECS > G31T-M9 (V7.0)

Burada anakartın son BIOS sürümü dahilinde desteklediği işlemci listesi var. Family bölümünde "Intel Core 2 Duo" bölümünün sonunda E8XX işlemciler var. Bu işlemcilerden birini 2. el bulursanız performans artışı sağlar. Tabi RAM 4 GB olmalı. Bulamazsanız E7XX serisinden aşağı düşmeyin.

Çok teşekkürler cs go oynuyorum. onun haricinde pek bişi yapmıyorm. oyunu su an oynatıyor ama arada takılmalar olmuyor değil o yüzden bir iki değişiklik yapayım diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı