G3258 1.3 Core Voltage 4.2 GHz için yeterli midir?

Boris7503

Kilopat
Makaleler
1
Yer
republic of banana
Merhaba arkadaşlar, Recep abinin videosunu izledim ve onunki gibi bir sistem topladım. İşlemcim G3258 anakart'ım Asus H81M C Core voltage'yi 1.3 yaptım target CPU speed'i 4.2 Ghz yaptım. Sizce fazla mıdır ? Eğer fazlaysa kaça düşürmem gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
4.2 GHz için normal bir değer ancak sen frekansı daha fazla arttırmayacaksan voltajı stabilite bozulmadığı sürece indirebilirsin. Bazı işlemciler ballı olduğu için daha az voltaj istiyor. 1.2v ile 4.2 GHz yapan da gördüm.
1.3 V ile 4.3 Ghz yaptım mavi ekran verdi. 4.3 Ghz için kaç V vermeliyim ?

İşlemciden işlemciye göre değişir voltaj. Bazı işlemciler düşük voltajda yüksek rakamlar elde ederken bazıları ise yüksek voltajda yüksek rakamlar elde eder üstad. Bunu unutmamak gerekir.
Örneğin: Ben i5 4690K olan işlemcimi Core Voltage: 1,295 V yaparak 4.6 ghz'e çıkarttım. Bazı arkadaşlar benden düşük voltajla çıkarmış yapabilecek birşey var mı yok. :)

4.2 GHz için 1.3 biraz fazla gibi. 1.2 verip 4.2 GHz denediniz mi ?
Denedim işlemci 3.2 Ghz de çalışmaya devam etti.

Arkadaşlar, bir süre oynadıktan sonra 3.50 V'de 4.3 Ghz'de WHA hatası ile mavi ekran verdi daha sonra 3.25 taptım tekrar WHA hatası verdi Recep abi WHA hatası alanlar core voltage'yi düşürsünler dedi bende 3.15 yaptım şimdi stabilite testi yapacağım.
@darkageman

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı