G3258 4.2 GHz O.C Oyunlarda Mavi Ekran

FIrat BEY

Hectopat
Daha fazla  
Iyi forumlar. Pentium G3258 islemcime O.C yaptım. Stabil testlerde(1 saat kadar) hiçbir mavi ekran vermedi ancak oyun oynamaya kalktigimda hiç gormedigim bir mavi ekran alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada telefonumdan giriyorum, hatalarim olabilir, bilgisayara geçince düzeltirim.

Işlemci 4.2 Ghz overclock'lu 1.350v 3 keré stabil test yaptım. Mavi ekran almadım. Genellikle CS:GO da alıyorum.

Screenshot_2015-04-14-00-08-01.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hatayı bir kaç kere bende aldım. Sorunum işlemciye yeteri kadar voltaj vermememdi. Senin de sorunun ondan kaynaklanıyor olabilir. Voltaj degerini 1.4v olarak tekrar dene olmadı 4 GHz dusurup tekrar testlerini tekrarla. İşlemcin o GHz yi desteklemiyor olabilir. Ama ben voltaj degerinden dolayı bu hatayı aldığını düşünüyorum.

Sorunu buldum gibi. voltage 1.550 4.4 ghz yaptım cpu fan normal ayarlarda çalışınca mavi ekran veriyor ancak full speed yapınca iyi soğutma oluyor ve mavi ekran gelmiyor. Işlemci 39 dereceyi geçmiyor ama cekirdek isilari 65 üstü oluyor. Iyi gunler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı