G3258 Overclock Sonrası Oyunlarda Mavi Ekran

ALPRASLAN

Hectopat
Daha fazla  
[ ( İNTEL g3258 ) ve ( ASUS GTX 760 OC ) ]'i nasıl en iyi performansda çalıştırabilirim?

Kulladıgım PC :

İNTEL G3258 3.2 GHZ
Cooler Master Hyper TX3 Evo soğutucu
ASUS H81M-PLUS 1150 SOKET 1600MHZ
ASUS GTX 760 OC 2GB 256 BİT
KİNGSTON 8GB 1600MHZ CL9 RAM
KİNGSTON 240GB 450 MB/S SSD
SEAGATE 2TB 7200 RPM 64MB ÖNBELLEK
ZALMAN 600W POWER
ZALMAN Z3-PLUS

BF4 SSD'ye yükledim. G3258'i (Technopat uygun fiyata PC toplama rehberindeki gibi.) 1.4 wolt ile 4.4GHz'de oynadım ama oyunda yarım saat sonra mavi ekran hatası aldım overclok'suz yani stock olarak kullandığımda ise 2 saat sonra sadece oyun donup kapanıyor. Crysis 3'de overclock ile mavi ekran alıyorum.

İstediğim Battlefield 4'ü Ultrada sıkıntısız oynamak...

1-)-Sorun Isınmadan mı kaynaklanıyor ? Evet ise ne önerirsiniz?

2-)-Asus GTX 760 OC için en iyi G3258 Overclock değerleri nelerdir? Nasıl öğrenebilirim?

3-)-Asus GTX 760 OC için en uyumlu dar boğaz yapmayacak işlemciler hangileri ve neden?
-4 çekirdek bir işlemci alsam ısınma problemi olmadan daha iyi görüntü çözünürlüğü elde edebilir miyim?

4-)-Asus GTX 760 OC 'a manuel overclock yapmak gerekir mi? Evet ise nasıl?

Cevap yazan her Technopat'a şimdiden çok teşekkürler... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok soğutucu kullanıyorsan ısınmadan oluyordur 50tl veya daha fazlaya soğutucu alabilirsin ya da uygun fiyatlı sistem toplamadaki gibi ASUS GTX 750ti alabilirsin daha iyi olur.

Çağrı zaten bir özel soğutucu kullanıyorum ama galiba yetersiz. Ayrıca GTX 760, GTX 750 ti'dan daha performanslı...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı