G3258, H81M-Plus ve R9 280X Sistem Uyumluluğu

Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar, bir bilgisayar toplamaya karar verdim. Şöyle bir sistem dizdim ama parçaları uyumlu mu, sistem güzel mi, son güncel oyunları kaldırır mı? (DayZ, CS:GO, Dota 2, GTA V vb.)
Eğer bu sistem güzelse kaç watt güç kaynağı lazım? Onu da yazarsanız güzel olur, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçeye SSD olmaz. Ayrıca 8+4 GB mı yapmak istediniz anlamadım ama mümkün değil. G3258 stok olarak R9 280'e darboğaz yapar. O.C etmen gerek, ama soğutucu yok. Ben sana şunu önereyim, güle güle kullanman için.

2100 TL Oyun Sistemi.jpg

arkadaşlar bi bilgisayar toplamaya karar verdim şöle bir sistem dizdim ama parçaları uyumlumu sistem güzelmi son güncel oyunları kaldırırmı (dayz.csgo.dota2,gtaV vb.) kaldırırmı.
eyer bu sistem güzelse kaç wat güç kaynağı lazım onuda yazarsanız güzel olur yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sisteminizi gayet güzel toplamışsınız fakat RAM'leri 4x2 8 GB dual kit olarak değiştirmelisiniz. Oyunlarda 8 GB RAM yeter de artar bile, RAM'leri 4x2 8 GB olarak aldığınızda geriye 100 TL civarında bir para kalıyor. ekran kartına zaten 650 TL veriyorsun 100 TL ekle, oldu sana 750 TL Asus GTX960 şu an 900 TL. Üzerine 150 TL ekleyerek GTX 960'ı almanı şiddetle tavsiye ediyorum. Yok ben 150 TL vermem diyorsan, Asus GTX 760 alternatif olabilir, fakat ne yap et o GTX 960'ı al, oyunları ultra ayarlarda oynayabilirsin. Technopat'ın Asus GTX960 inceleme videosunu izlersen ne demek istediğimi anlarsın. GTA V'i de yüksek ayarlarda oynatacağının garantisini veriyorum.
Güç kaynağı olarak www.vatanbilgisayar.com: CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 450W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar GTX 760'ı da GTX 960'ı da kullansan bu güç kaynağı işini görecektir. Eğer R9 280'i kullanıcaksan üstteki güç kaynağı yeter.
Yoctopat olduğuma bakma sürekli ban atıyorlar, ben de sürekli üye olup millete yardımcı olmak istiyorum. :) İşlemci için soğutucu almalısın ve işlemciye overclock yapmalısın.

Bu bütçeye SSD olmaz. Ayrıca 8+4 GB mı yapmak istediniz anlamadım ama mümkün değil. G3258 stok olarak R9 280'e darboğaz yapar. O.C etmen gerek, ama soğutucu yok. Ben sana şunu önereyim, güle güle kullanman için.

Eki Görüntüle 55536
Bu bütçeye SSD olmaz derken neden olmaz?

İlk yazdığın mesajı kendin bir oku anlayabilirsen helal olsun. SSD konusu ise, 60GB'lıların devri bitti. 120 aldın diyelim. 250 TL. O 250 TL'yi ekran kartına harcayarak oyunlarda SSD'li sisteme göre çok daha yüksek performans elde edersin.

Eki Görüntüle 55536
Fotoğraf çıkmadı bir daha atar mısın?

Buyur.

2100 TL Oyun Sistemi.jpg

Hala gözükmüyor ise;

ASUS H81M-PLUS
Intel Core i3 4160
GSkill Sniper 8GB(2x4)
ASUS Radeon R9 285
Seagate Barracuda 1TB
Cooler Master RC-K282

işlemciye overclock yapmalısın derken tam bılmıyorumda yardım edersen
Çok basit güzel kardeşim, altta linkini vereceğim videoda sendeki aynı anakart ve aynı işlemci var, BIOS güncellemesi ve overclock işlemini yapıyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu overclock ilk defa duyuyorum falan diyorsan en basit tanımıyla senin işlemcinin hızı 3.2 overclock işlemi ile 4.4 veya daha üstü değerlere çıkabiliyor. Bu işlemin nasıl yapıldığı videoda var izleyip öğrenebilirsin yok ben yapamam anlamam diyorsan i3 4160'ı alıp overclock işlemi yapmazsın.

İlk yazdığın mesajı kendin bir oku anlayabilirsen helal olsun. SSD konusu ise, 60GB'lıların devri bitti. 120 aldın diyelim. 250 TL. O 250 TL'yi ekran kartına harcayarak oyunlarda SSD'li sisteme göre çok daha yüksek performans elde edersin.
Haklısın. Ayrıca ilk yazdığım yazıyı baştan sona okursan tabi Türkçe okuman ve yazman varsa anlarsın belki.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı