G3258 Pentium sistem Valorant oynatır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

bestie

Zeptopat
Daha fazla  
İyi günler. Sistemim bir hayli yaşlı. Bir sistem daha önceden CS:GO oynuyordum. Ondan sıkıldığım için Valorant'a geçtim fakat oynadığımdaki ilk tespitlerimde donma yaşıyordum. Bu donma işlemci kaynaklı bir donma mı tam çözebilmiş değilim. Oyun başladığında mapı yüklerken uzun süreli oyunun ortalarında ise 3 saniyelik, bazen 5 saniyelik ve bazen de 10 saniyelik donmalar oluşuyor fakat FPS kaynaklı bir donma olduğunu düşünmüyorum çünkü FPS'im 80 ve üzerinde dolanıyor.

Sistem özellikleri:

Intel Pentium G3258
GT730 4 GB
2X(4.4)8 GB RAM

Oyunun optimizasyonu son güncellemeden sonra sapıttı bu sorun sadece sizde olmuyor yeni güncellemede düzelir diye umuyorum.

Sorunun kaynağı o gibi hocam. Birde eskiyse bad sector oluşmuştur. Disk birleştirme yapın bir nebze düzelir.

1625768841314.png

İyi günler. Sistemim bir hayli yaşlı. Bir sistem daha önceden CS:GO oynuyordum. Ondan sıkıldığım için Valorant'a geçtim fakat oynadığımdaki ilk tespitlerimde donma yaşıyordum. Bu donma işlemci kaynaklı bir donma mı tam çözebilmiş değilim. Oyun başladığında mapı yüklerken uzun süreli oyunun ortalarında ise 3 saniyelik, bazen 5 saniyelik ve bazen de 10 saniyelik donmalar oluşuyor fakat FPS kaynaklı bir donma olduğunu düşünmüyorum çünkü FPS'im 80 ve üzerinde dolanıyor.

Sistem özellikleri:

Intel Pentium G3258.
GT730 4 GB.
2X(4.4)8 GB RAM.

CS:GO'da kaç FPS alıyorsunuz CS:GO'da da aynı problem var mı çözünürlüğünüz nedir aynı sistem bende de var çünkü.

Aynı sorun bende de oluyor. FPS 80 üstü fakat oyun akıcı değil. Optimizasyon olabir sorun. MSI Afterburner ile CPU, GPU, bellek kullanımlarına bakın isterseniz.

Geri
Yukarı