G3258 R9 270 Darboğaz sorunu

İlker Uzunboy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar gerçekten bıktım, testlerde 4.4GHZ G3258 750ti'ın gpu kullanımını %97'lere bile taşırken ben biraz daha güçlüsü olan R9 270'le ciddi anlamda darboğaz yaşıyorum hep, darboğaz yemediğim oyun kalmadı neredeyse. GPU'yu kesinlikle ama kesinlikle %99 da kullandığım bir oyun yok. İşlemciye resmen lanet ettim, yakın zamanda kurtulmayı düşünüyorum ancak herhangi bir çözüm var mıdır? Ben neden %99 GPU kullanamıyorum?

Not: Oyundan oyuna değişiyor tabii ki ama şu an ki değerlerim şu şekilde:

GTA 5: %55-60
Crysis 3: %50
Battlefield 4: %65 arada bazen 80 lere vuruyor.
CS GO: %70
NBA 2k14: GPU kullanımına bakmadım ancak fps 120 lerden birden düşüyor. FPS yi sabitleyince de ciddi şekilde ghosting başlıyor oyunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçeniz varsa işlemci alabilirseniz sorun çözülür. Ben fx 6300 ve asus r9 270 var hiç darboğaz yaşamıyorum. Hem g3258 gta 5 de kaplama sorunu yapıyor diye biliyorum. Ben gta 5 de kaplama kalitesi higih diğerleri ise very high . 35 fps alıyorum.

Testlerde 4.4GHZ G3258, 750Ti'ın GPU kullanımını %97'lere bile taşırken ben biraz daha güçlüsü olan R9 270 ile ciddi anlamda darboğaz yaşıyorum.

Normal olan da o zaten. R9 285 taksan mesela, daha da düşecek GPU kullanımı. G3258 ekran kartının isteklerini o oranda cevaplayabiliyor çünkü.

Eğer bütçeniz varsa işlemci alabilirseniz sorun çözülür. Ben fx 6300 ve asus r9 270 var hiç darboğaz yaşamıyorum. Hem g3258 gta 5 de kaplama sorunu yapıyor diye biliyorum. Ben gta 5 de kaplama kalitesi higih diğerleri ise very high . 35 fps alıyorum.
Dostum benimde aynı vsync kapayınca 35-40 veriyor sabit 30 fps oynuyorum msaa 4x, post fx vs very high.

Normal olan da o zaten. R9 285 taksan mesela, daha da düşecek GPU kullanımı. G3258 ekran kartının isteklerini o oranda cevaplayabiliyor çünkü.
İyi de hocam testlerde %90 lara vuruyor bende neden max. 60 oluyor ki? :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı