G3258+R9 280X Sistemi yükseltmek

Nomasko

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Yaklaşık 800TL civarı param var sistemimi yükseltmek istiyorum. Sıkıldım şu işlemciden. :)

Sistemim;

G3258 Pentium İşlemci
THERMALTAKE CONTAC 21 Soğutucu ile kullanıyorum.
XFX R9 280X ekran kartı
Asus H81 Anakart
8 GB Corsair RAM

Bu arada R9 280X halen güçlü mü sizce?
Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde ki bileşenleri sattığında yaklaşık olarak 1250 TL gibi bir paran olacaktır o parayla da DDR4 bir anakart, işlemci ve ram alabilirsin.

2000 TL'ye sağlam sistem dizilebilir mi ? Bu arada güç kaynağım Zalman LX 600W.

İ5 7400 + B250 Gaming M3 + 8 GB Ram ve 120 GB SSD ile 2000 TL Civarı olur ve muazzam bir performans artışı olacaktır.

Ekran kartı için ayrı para biriktirmem gerek sonuçta öğrenciyiz. :) Ekran kartı kalsın satmayayım. 1200 tl civarı bir sistem kursam iyi olmaz mı ?

Ekran kartı için ayrı para biriktirmem gerek sonuçta öğrenciyiz. :) Ekran kartı kalsın satmayayım. 1200 tl civarı bir sistem kursam iyi olmaz mı ?
O zaman, İ5 7400 + H110M Pro-VD + 8 GB Ram DDR4 Bu da 1300 TL Civarı oluyor.

Yalnız unutmaman gereken nokta şu ki, Anakartın BİOS güncellemesini yapmalısın.

BIOS güncellemesi için elinde Skylake işlemci bulunması gerek. Yoksa servise yaptırman gerekecek. Eğer alacağın anakartda kaby lake desteği yoksa (yani bios update gelmemiş veya gelmeyecekse) sıkıntı olur. Bütçeyi azıcık arttırıp B250m alabilrisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı