G3258 sisteme 400 watt PSU yeter mi?

Daha fazla  
Herkese merhaba. Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Şöyle bir sistem toplayacağım (Yeni alacağım parçaları başa bende olan parçaları parantez içine yazdım.)

-ASUS B85M-Gamer soket 1150 DDR3 anakart
-Intel pentium G3258 (Youtube'de ki Technopat'ın videolarından buldum :) )

Bendeki parçalar:
-Seagate 1TB HDD 7200RPM
-Sapphire HD6850 1GB
-Samsung 650 SSD
-Kingston KVR1333d3n9/4g x2
-Everest EPS-1660A 400W PSU

Sorum şu :
Acaba bu PSU (400w) bu sisteme yeterli olacak mıdır?

Son düzenleme:
Ekran kartı yüzünden sıkıntı yaşamanız muhtemel. En az 500W ve 80 plus bronz bir PSU almanızda fayda var. Ayrıca PSU'da everest almasanız iyi olur.
Uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız buna bakabilirsiniz:
High Power 500w 80+ 37.5a Single Rail Aktif Pfc Siyah Atx Güç K 130 - n11.com
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Ama ekran kartı yüzünden ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim? Yani dalga geçmek için değil. Sadece ekran kartım yanar mı, bilgisayardaki herhangi bir bileşene güç gitmez mi yada bir bileşene zarar gelirmi bu tür cevaplar yazarsanız benim için daha açıklayıcı olur. Ayrıca beni tam ihtiyacım olan zamanda cevap yazma v.b. yetkilerimi alan moderatör kardeşe buradan selamlar. :)

Ekran kartınızın sitesinde 500W güç kaynağı öneriliyor. Ekran kartı yeterli gücü alamazsa performansını tam gösteremez düşük FPS, takılmalar, oyundan atmalar veya bilgisayarın reset atması durumları yaşanabilir. Bunlar yaşayabileceğiniz en güzel senoryalar. Dahası ucuz, kalitesiz PSU'lar stabil bir volt ve amper sağlayamayabilir, yanabilir, patlayabilir ve başta anakart olmak üzere, hard disk, ekran kartı, işlemci ve diğer donanımlarınıza da zarar verebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı