G3258 Soğutucu Önerisi

• Konuyu başlatan Berk TR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 560
B

Berk TR

Ziyaretçi
İyi günler,

Öncelikle en azından i3 al falan demeyin. Ben böyle tercih ediyorum.
İşlemciyi 4GHz'e çıkartacağım ama işlemci soğutucu gerekli.

Cooler Master t3 önerir misiniz ?

Bütçe 100-110 TL.

O kadar overclockta o soğutucu ile ne kadar stabilite elde edeceksin ki? Almadıysan demeyin dediğin şeyi diyorum.

Benim tavsiyemde işlemciyi almadıysan i3 almanı tavsiye ederim. G3258 in overclock potansiyeli fazla büyütüldü gibi.

Adam i3 yazmayın demiş. Sadece soğutucu tavsiyesi istiyor. Konuyu dagitmissiniz. Tebrikler.
Vakti zamanında cm t2 mini vardı. Tx3 evo da işini görecektir.

Thermaltake Contact 16 yada Zalman CNPS5X hem ucuz hem de fazlasıyla işini görecektir. Fazla para vermeye gerek yok. Ama sıkıntı yok 110-120 lira da veririm diyorsan TT Contact 21 veya CM Hyper TX3 alabilirsin.

O kadar overclockta o soğutucu ile ne kadar stabilite elde edeceksin ki? Almadıysan demeyin dediğin şeyi diyorum.
Ayrıca G3258 gibi hız aşırtma için uygun bir işlemciye TX3 gibi yeterli bir soğutucu ile neden 4GHZ stabil OC yapılamasın? Tamam her işlemcinin silikon kalitesine göre farklı OC potansiyeline sahip olduğunu biliyoruz ancak 4GHZ hiç de yüksek bir hedef değil zaten.
Çevremde bizzat elimle test ettiğim 10 adet G3258 varsa 10'u da sorunsuz 4GHZ'de stabil kalabildi.
4,4'e kadar çoğu kullanıcı sorun yaşamıyor.

G3258'i 4GHZ yapmak için illa Zalman CNPS12X mi alması lazım? @Silinen üye Eğer OC noktasında yardıma ihtiyacın olursa etiketleyebilirsin, önceden açılmış konular da oldukça yardımcı olacaktır sana.

Ayrıca G3258 gibi hız aşırtma için uygun bir işlemciye TX3 gibi yeterli bir soğutucu ile neden 4GHZ stabil OC yapılamasın? Tamam her işlemcinin silikon kalitesine göre farklı OC potansiyeline sahip olduğunu biliyoruz ancak 4GHZ hiç de yüksek bir hedef değil zaten.
Çevremde bizzat elimle test ettiğim 10 adet G3258 varsa 10'u da sorunsuz 4GHZ'de stabil kalabildi.
4,4'e kadar çoğu kullanıcı sorun yaşamıyor.

G3258'i 4GHZ yapmak için illa Zalman CNPS12X mi alması lazım? @Silinen üye Eğer OC noktasında yardıma ihtiyacın olursa etiketleyebilirsin, önceden açılmış konular da oldukça yardımcı olacaktır sana.
Demek istediğim şu overclock ne kadar stabil olursa olsun fabrika çıkışı kadar stabil olamayacak. Oyunlarda zaten darboğaza meğilli bir işlemci. Sürekli tam yükte problem çıkacaktır. Benim işlemcimde stress testte mavi ekran almıyorum fakat oyuna giriyorum grafik bozulmaları oluyor. Overclocku kaldırıyorum geçiyor. Demek istediğim bu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı