G3258 Toplama bilgisayar

Evet, Hyper Threading sayesinde 4 çekirdek isteyen oyunlarda sıkıntı çıkarmıyor. Mesela FİFA 15 gibi.
Patch atıp g3258 ile Fifa 15 oynamak çok mu zor bir şey? 1-2 dakika sürer en fazla 10 yaşında çocuğun bile yapabileceği kadar basit bir şey.
4 çekirdekli işlemci isteyecek oyunlarda uzun bir süre daha 2 çekirdekli işlemcielre uyumlu patch çıkacaktır ancak 1-2 sene sonra sıkıntı çıkar ki 1-2 sene sonra i3 4160 ile güncel oyun oynayabileceğini sanmıyorum.

Ben de G3258'den İ3 4160'a geçmesi taraftarı değilim, şunu söylüyorum sadece eğer sıfırdan sistem toplayacaksa parası varsa İ3 4160 alsın daha ileriye dönük olması açısından ama sen gel de bunu diğerine anlat.

İ3 4160 ile bunları yapmana gerek yok işte.

Ben de G3258'den İ3 4160'a geçmesi taraftarı değilim, şunu söylüyorum sadece eğer sıfırdan sistem toplayacaksa parası varsa İ3 4160 alsın daha ileriye dönük olması açısından ama sen gel de bunu diğerine anlat.
Demek istediğim arkadaş zaten ileriye dönük olarak almıyor, ileride i7 ye geçiceğinide belirtmiş.

Sen parası varsa demiyorsun ki ekran kartından kıstırıyorsun direk GTX 750ti Maxwell mimarili olduğu için Directx 12 ile gelen tüm Nvidia Maxwell serisine özel özellikleri destekliyor ve çok düşük güç tüketimi var 1 yıl içinde aradaki farkı elektirik faturasındna çıkarır zaten hemde daha performanslı. R7 265 önersen tamam da r7 260x ile kıyaslanamaz bile.

Konuyu pek takip edemedim ancak katılma gereği duydum.Öncelikle benim ilk işlemcim g3258 ve önermiyorum peki neden ?
  • İşlemci içerisinde alüminyum yerine termal macun kullanıldığı için Harswell çok ısınıyor.
  • İşlemci oyun performansında bana Core 2 duo ile arasında bariz bir fark hissettirmedi.
  • İşlemci fazla ısınınca bilgisayar sapıtıyor (73-75 derece ve üstü)
Kısacası sıvı soğutmanız ve deneysel overclock yapacak kadar maddi imkanınız yoksa buyurun i3 4170.

Çok gereksiz ve saçma muhabbetler dönmüş. Fikrinizi söyleyin alacak olan kişi düşünüp ona göre alsın. G3258 2 çekirdekli evet ama tek çekirdek performansı çok iyi. Oyunlar özellikle tek çekirdek performansına bakıyor fakat patlamalı yoğun işlemci yükü isteyen oyunlarda G3258 afallarken 4160 daha dayanıklı kalıyor. Varsayalım ki oyunlar 2 çekirdek için patch çıkarmadı? O zaman ne yapacaksınız? O.C bilgisi ve düzgün soğutucusu yoksa G3258 gereksiz ve zaten fazla abartılmış bir işlemci. Zaten arkadaş İ7 alacakmış yaza doğru. Benim tavsiyem yaza kadar X4 860K alması. Hem O.C yapar hem de 4 çekirdekli.

Çok gereksiz ve saçma muhabbetler dönmüş. Fikrinizi söyleyin alacak olan kişi düşünüp ona göre alsın. G3258 2 çekirdekli evet ama tek çekirdek performansı çok iyi. Oyunlar özellikle tek çekirdek performansına bakıyor fakat patlamalı yoğun işlemci yükü isteyen oyunlarda G3258 afallarken 4160 daha dayanıklı kalıyor. Varsayalım ki oyunlar 2 çekirdek için patch çıkarmadı? O zaman ne yapacaksınız? O.C bilgisi ve düzgün soğutucusu yoksa G3258 gereksiz ve zaten fazla abartılmış bir işlemci. Zaten arkadaş İ7 alacakmış yaza doğru. Benim tavsiyem yaza kadar X4 860K alması. Hem O.C yapar hem de 4 çekirdekli.
x4 860k alırsa yazın birde anakart almak zorunda kalacak. Yaza kadar g3258 fazlasıyla yeterli olur hem 150 lira cebinde kalır hem daha iyi ekran kartı alır hem de anakartı değiştirmek zorunda kalmaz ama nedense insanlar yazdığı bir şeyin yanlış olduğunu ne olursa olsun kabul etmiyor eviriyor çeviriyor bir şekilde savunmaya devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı