G3258 ve GT730 sistem toplama

Muhsincan58

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar bir sorum olacaktı. Benim 6 7 yıllık Casper bi sistemim var artık hiç sevmemeye ve oyunları oynayamamaya basladım. LoL gibi oyunları ben bu bilgisayara 8 ay gibi bi süre sonra SSD, HDD ve güç kaynağı hariç anakart, RAM, ekran kartı ve işlemcisini sökerek yerine MSI 1600 MHz 1150 pin anakartını, Intel'in G3258 işlemcisini yanına da GT730 ekran kartı ve 4 GB RAM almak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse GTA5 gibi oyunlarda normal ayarlar da, CS:GO'da HIGH ayarlarda kaç FPS alırım, donma yaşar mıyım? Lütfen bilenler cevaplarda çok sevinirim.

Lütfen cevaplayın arkadaşlar, 8 ay sonra ne yapayım 700 liraya yakın bi bütçem olacak.

İ3 6098p , H110m anakart, DDR4 2133MHz RAM, Sapphire r7 250x vapor 2GB. Bütçeni 150 200 TL daha artırıp bunu alırsan çok güzel performans alabilirsin.

Hocam şimdi elinizdeki güç kaynağının kaç W olduğunu bilmemiz gerekiyor.Ancak yazım kuralları uyarısı almanız ihtimal dahilinde çünkü yeni üye olmuşsunuz ve bu yüzden cevap veremeyebilirsiniz.Casper marka kasanızın 300W PSU 'su olduğunu düşünerek hareket edersek eğer Xeaster arkadaşımızın verdiği sistem önerisini de alamaz iseniz bütçeniz elvermez ise G4500 1151 Soket İşlemci 3.5 ghz 250Tl,DDR4 MSI H110M Pro VD 185TL,DDR4 2133 MHZ Ram 145 TL,R7 240 MSI 2 GB Modeli 180 TL =760TL ye sisteminizi 1151 Soket DDR4 sistem olarak yenilemeniz mümkündür.R7 240'a PSU yetecektir.Böylece PSU eğer 300W ise değiştirmenize gerek kalmayacaktır.

Bütçeyi biraz daha zorlayıp bu parçaları alın, casper PSU'nuz yeni parçalara yetmeyecektir.

Adsız.jpg

700 TL'lik bütçeyi daha fazla artırırsa sıfırdan sistem toplanır zaten.966 TL yüksek bir bütçe.Tam 266 TL arkadaşın bütçesinden yukarı çıkmıssınız hocam.Casper'ın düşük W PSU koyduğundan neredeyse eminim 300W olduğunu varsaymıştık.300W R7 240'a yetecektir.PSU yu değiştirmesine böylece gerek kalmaz.Aynı zamanda İntel upgrade için şuanda daha iyi.G4500 de R7 240'ı rahatça besleyecektir.CSGO ve GTA V içinde uygun bir sistem olur.Tavsiye ettiğim sistemi almanız sizin yararınıza Muhsincan hocam.

700 TL'lik bütçeyi daha fazla artırırsa sıfırdan sistem toplanır zaten.966 TL yüksek bir bütçe.Tam 266 TL arkadaşın bütçesinden yukarı çıkmıssınız hocam.Casper'ın düşük W PSU koyduğundan neredeyse eminim 300W olduğunu varsaymıştık.300W R7 240'a yetecektir.PSU yu değiştirmesine böylece gerek kalmaz.Aynı zamanda İntel upgrade için şuanda daha iyi.G4500 de R7 240'ı rahatça besleyecektir.CSGO ve GTA V içinde uygun bir sistem olur.Tavsiye ettiğim sistemi almanız sizin yararınıza Muhsincan hocam.
Ben zaten zorlayarak dedim, arkadaş zaten nerdeyse sıfırdan toplayacak SSD, HDD, Kasa, PSU hariç demiş ama PSU yeni parçalara yetmez. Bu sistemi alırsa GTA5 1080P'de bu ekran kartıyla high ayarlarda bile 40+ FPS alır.

Ben zaten zorlayarak dedim, arkadaş zaten nerdeyse sıfırdan toplayacak SSD, HDD, Kasa, PSU hariç demiş ama PSU yeni parçalara yetmez. Bu sistemi alırsa GTA5 1080P'de bu ekran kartıyla high ayarlarda bile 40+ FPS alır.
Furkan facebookdan bana ulaşabilir misin? yada adını söyle ben istek atıyım. PC le ilgili bişey sorcam da

Bildiğim kadarıyla G3258 OC ile i3 6100'ün üzerine çıkabilen bir işlemci. Tek sıkıntısı eski nesil olması.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı