G3258 ve GTX 750 Ti tabanlı sistem toplama

Hasan Can

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Arkadaşlar benim bilgisayarım artık ölü diye tabir edebileceğim bir hale geldi yavaş yavaş güncellemek istiyorum Recep Abinin Uygun fiyatlı oyun bilgisayarı rehberinden işe koyularak toplayacağım. Sizden istediğim ben okulumu aksatmadan 15 tatilde bazen hafta sonları falan biriktirdiğim parayla toplayacağım bu yüzden sistemde ilk başta neyi yenilerek başlayayım?
PC ÖZELLİKLERİM:

- İşletim Sistemi : Windows Xp Professional - Service Pack 3
- Anakart: Asus P5GC-MX/1333
- İşlemci : İntel Pentium 4 3.20 GHz (2CPUs)
- Ram : 3 GB (DDR2)
- Ekran Kartı : İntel(R) 82945G Express Chipset Family
- DirectX Sürümü : DirectX 9.0c
- HDD: Samsung 80 GB 7200 8 mb cache (sanırım bad sector)

Şimdi Temin etmek istediğim parçalar ise ;
  • Intel Pentium G3258 işlemci
  • ASUS H81M- PLUS LGA 1150 DDR3-1600 MHz
  • Kingston 120GB HyperX Fury Sata 3.0 500/500
  • ASUS GeForce GTX 750Ti STRIX OC
Linkler:
Asus STRIX GTX750 Ti OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Asus H81-Plus İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) - Vatan Bilgisayar

Arkadaşlar, sistemi yavaştan toplayacağım için ilk hangisini almalıyım? Benim anakartımla uyumlu olacaklar mı? DDR2 oldugundan ramleri en sona bırakacağım ilk işlemciyi mi satın almalıyım? Güncellerkende kullanıcagım çünkü bekletmeyeceğim yardımlarınız için sağolun. Recep Abi seninde yardımı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınız kaç watt öğrenebilir miyim? Anakart işlemci ve ram'i aynı anda takmak zorundasınız eski anakartınızla yeni alacağınız işlemci ve ram uyumsuz. İlk önce bu üç bileşeni daha sonra ekran kartı ve ssd'yi alabilirsiniz.

Butcem iste calisarak kazandigim parayla almayi dusunuyorum peki ekran kartini anakartim calistirirmi suanki ve 350 Watt everest psu kullaniyorum butce olarak aylik kazanacagim fiyata gore alicam ama bilmiyorum tahminen 1200 1400 civari birikebilir birkac ay icinde

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı