G3258 ve GTX750 Ti sistem upgrade

5harf

Hectopat
Dostlar selam. Sistemimin eskimeye başladığını hissediyorum.
  • Anakart: MSI H81M-P33
  • İşlemci: Pentium G3258
  • Ekran kartı: MSI GTX750 Ti 128Bit
  • RAM: DDR3 2x4 GB 1600MHz
  • Depolama: 1 SSD, 1 HDD
Sistemimi komple olmasa da güncelleyesim var. Bütçe en fazla 1500 TL. Ekran kartını değiştirmeden anakart, işlemci, RAM değiştirsem faydasını görür müyüm? Ekran kartı fiyatları uçuşta. Ama eğer ikinci el derseniz de öneriye açığım. Sonuçta şu an değil, virüs furyası geçtikten sonra yapmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi satıp yeni bir PC topla. 1500 TL var zaten bu sistem ne kadar eder tam bilgim yok ama 1000 TL eder dersen RX 560 sistem bulursun 2500 TL fiyata.

Güncellemeyi yaptığımda bir 5 yıl daha yüzüne baktırmaması lazım sistemin. O yüzden biraz daha yeni nesil çözümler arıyorum açıkçası @CillianMurphy. Hem çevremde ikinci el i7 4790 yok.
@kandes2 RX 560 ile GTX 750 Ti üst düzey fark yapmayacak gibi duruyor bench sonuçlarında. Düşünülebilir ama B planı gibi bir şey olur sistemi satmak.

Güncellemeyi yaptığımda bir 5 yıl daha yüzüne baktırmaması lazım sistemin. O yüzden biraz daha yeni nesil çözümler arıyorum açıkçası @CillianMurphy. Hem çevremde ikinci el i7 4790 yok.
@kandes2 RX 560 ile GTX 750 Ti üst düzey fark yapmayacak gibi duruyor bench sonuçlarında. Düşünülebilir ama b planı gibi bir şey olur sistemi satmak.

Fakat anakart işlemci ve yeni nesil DDR4 RAM yeni bir PSU olmuş olacak. RX 560 4 GB versiyon kullanabiliriz 2500 TL bütçe ile alınabilir, o zaman 10 FPS fark olacaktır.

Fakat anakart işlemci ve yeni nesil DDR4 RAM yeni bir PSU olmuş olacak. RX 560 4 GB versiyon kullanabiliriz 2500 TL bütçe ile alınabilir, o zaman 10 FPS fark olacaktır.
Eğer toplu satabilirsem o zamana bütçemi de arttırabilirim fakat toplu satmayı bekleyesim gelmiyor. Parça parça yükseltirken aynı anda faydasını görürken kullanmaya devam etmek ve uzun vadede upgrade'i devam ettirmek bana daha iyi gelecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı