G3258 ve R7 370 darboğaz olur mu?

G3258 stock halinde overclock edilmeden darboğaz yapar. Ben ise oc'lu halini kastetmiştim.

Gpu %99 kullanılabilir ama bu her zaman darboğaz yok demek değil.

Bu cümleye ise gülmekten cevap yazamıyorum. Allah aşkına söyler misiniz darboğazı denilen şeyi ne zannediyorsunuz siz ? Eğer o sistemde darboğaz olsa işlemci %100 gpu %50-70 gibi bir aralıkta dolaşırdı. Bakın darboğaz böyle olur

150190-69ca24b1318ee7182b2d396918749af9.jpg

Kardeşim merak etme overclock edersen darboğaz filan yapmaz istersen iki tane bile takabilirsin.

Dosya Ekleri

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    33,3 KB · Görüntüleme: 251
G3258 stock halinde overclock edilmeden darboğaz yapar. Ben ise oc'lu halini kastetmiştim.

Bu cümleye ise gülmekten cevap yazamıyorum. Allah aşkına söyler misiniz darboğazı denilen şeyi ne zannediyorsunuz siz ? Eğer o sistemde darboğaz olsa işlemci %100 gpu %50-70 gibi bir aralıkta dolaşırdı. Bakın darboğaz böyle olur

Kardeşim merak etme overclock edersen darboğaz filan yapmaz istersen iki tane bile takabilirsin.
GTA 5 için ne diyorsun ? Orada 750 Ti'ı taşıyamıyor. Keşke G3258 ve Titan X ile GTA 5 oynasalardı darboğazın kralını görürdük. G3258 GTA 5'de takılma olmadan sabit 30 FPS veeiyor ancak.

GTA 5 için ne diyorsun ? Orada 750 Ti'ı taşıyamıyor. Keşke G3258 ve Titan X ile GTA 5 oynasalardı darboğazın kralını görürdük. G3258 GTA 5'de takılma olmadan sabit 30 FPS veeiyor ancak.

Gördüğüm kadarıyla sorun yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
G3258 kendim kullandım. Şunu söylemeliyim ki oyun için alınmayacak bir işlemci. Ben sadece tek çekirdek performansı gerektiren uygulamalar ve İntel' e geçmek için kullandım o işlemciyi. GTA 5' te kaç GHz O.C olursa olsun, çekirdek kullanımları %100' e dayandığı zaman hem FPS düşüşleri hemde kaplamalar geç yükleniyordu. Diğer oyunlarda pek sorun yaşamadım. R7 240 ile de kullandım, GT 740 ile de kullandım.

G3258 kendim kullandım. Şunu söylemeliyim ki oyun için alınmayacak bir işlemci. Ben sadece tek çekirdek performansı gerektiren uygulamalar ve İntel' e geçmek için kullandım o işlemciyi. GTA 5' te kaç GHz O.C olursa olsun, çekirdek kullanımları %100' e dayandığı zaman hem FPS düşüşleri hemde kaplamalar geç yükleniyordu. Diğer oyunlarda pek sorun yaşamadım. R7 240 ile de kullandım, GT 740 ile de kullandım.

Youtube için oyun videosu çekip hem de render yapmak için kullanacakmış oraya dikkat etmemiştim. Yapmak istediği iş iş için elinde olan donanımdan oc yapsa bile iyi verim alamayacaktır. Haklısınız arkadaşlar, ben sadece oyun oynayacak diye düşünmüştüm...

Kullanıyorum ama tavsiye etmem. Gta 5 720p ultra ayarlarda gtx 750 ti ile oynattırdı ama yapay zekaların arasına dalınca ya da ard arda araba patlamalarında takılıyor. BF4 içinde şunu diyebilirim, hikaye modunda şahane performansı var ama iş onlineye gelince %100'e vuruyor. Günlük kullanım için uygun bir işlemci almışken iyisini alın derim. :) İlk fırsatta değiştirmeyi planlıyorum..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dikkat ettiysen 30-35 Frame ile sorunsuz çalıştırıyor. 45-50 FPS'ye çıksın o zaman görür G3258 denen canavarı.

Eğer sistemini değiştirmeyeceksen ilerisi için yatırım yapman daha mantıklı olur. Biraz güçlü bir ekran kartı seçip, sistemini güncellediğin zaman kullanırsın.

Darboğaz denilen şeyi ben, işlemcinin karta yetmeyip tam performansından yararlanılamaması olduğunu biliyor ve düşünüyorum ki zaten öyle.
Kart herzaman yüke girecek diye bir durum yok ilâveten.

Kullanıyorum ama tavsiye etmem. Gta 5 720p ultra ayarlarda gtx 750 ti ile oynattırdı ama yapay zekaların arasına dalınca ya da ard arda araba patlamalarında takılıyor. BF4 içinde şunu diyebilirim, hikaye modunda şahane performansı var ama iş onlineye gelince %100'e vuruyor. Günlük kullanım için uygun bir işlemci almışken iyisini alın derim. :) İlk fırsatta değiştirmeyi planlıyorum..

Anladığım kadarıyla, bu işlemci 2 çekirdekli olduğu için, 4 çekirdek isteyen oyunlarda çakılıyor. Ama kalabalık ortamlarda veyahut patlama, şehir gibi, İleride kesinlikle değiştireceğim. Evet YouTuber'ım oyun videoları çekiyorum. 4.4 GHz beni 1 yıl idare etse yeter. Umarım GTA 5 'de pek sıkıntı olmaz. Çünkü GTA 5 Online çekmeyi planlıyorum. Zamanını ayırıp bana yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler. İyi günler dilerim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı