G3258 ve R9 280 darboğaz olur mu ?

Narter Kuyucu

Hectopat
Yer
Konya / Selçuklu
Daha fazla  
1. İlk sorum bu sistemde darboğaz sorunu yaşar mıyım ?

2. Seçtiğim ASUS H81M-PLUS anakarta Recep abi ve Ali abinin videosunda sadece işlemci soğutucusu ve arka egzoz fan için pin olduğu söyleniyor fakat ZALMAN Z3 PLUS kasanın içinde 4 adet fan geliyormuş geriye kalan fanlar güç kaynağına mı bağlanılacak yoksa elimizde mi patlayacak ? :D

3. Son olarak da bu fiyata yakın bir sistem veya değiştirilmesi gereken parça öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler .

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde patlama söz konusu olmaz. Bildiğim kadarıyla Zalman Z3 Plus kasasında fanlar fan kontrolcüye bağlanıp ordan güç kaynağına bağlanıyor diye biliyorum.

Bana kalırsa 60 TL daha üzerine koyarak Zalman Z9 Plus kasa almanı öneririm. Daha ferah bir kasa. Bu arada işlemçi seçimin iyi. Benim kullandığım işlemçi o.c ile 4,5 GHz stabil kullanıyorum. Hiçbir sıkıntım yok :mutlu:

10943898_10153043262772320_2133221309520390513_n.jpg

Bu işlemciyi bende overclock yaparak zorlayacağım. Bu nedenle ZALMAN Z3 PLUS kasayı seçtim çünkü soğutması çok kaliteli , fiyatı uygun ve 4 adet fanla gelmesi fiyatının hakkını vermesini sağlıyor.

Arkadaşlar g3258 işlemcisinin 2 çekirdek olması sizi korkutmuyor mu ileriye dönük bir sistemde? Şahsen ben çekirdek mevzusu yüzünden bu işlemciyi almadım da sizin yorumlarınız nasıl bu işlemci hakkında?

Evet 4 fanla geliyor. Z9 'dan da geniş bir kasa.
.

Bunu al. OC risk işi ve oyunların 2 çekirdek desteği yok.
2015-01-29_12h17_24.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı