G3258 ve R9 280 Sisteme Görüntü Gelmiyor

atilla1009

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopun adaptör kablosunu sökeceğime yanlışlıkla açık olan bilgisayarımın PSU kablosunu fişten çektim. İşler bundan sonra başlıyor. Artık bilgisayarı açıyorum fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor.

Bilgisayarımın özellikleri;
  • İntel pentium g3258 işlemci
  • h81m plus ana kart
  • r9 280 ekran kartı
  • 2x4 gskill ripjaws ram
  • 500w cooler master psu

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini sökün, tekrar takın. Sorun çözülmezse RAM'leri kontrol edin, sistemi onboard'a bağlayın. Sistemde ne işlem yapılırken gücü kesildi ?

@samet67671 Lol oynuyordum.

Bios pilini çıkarıp taktım, RAM'leri yer değiştirdim, ekran kartını söküp onboard bağladım fakat hala görüntü yok.

Başka bir güç kablosuyla deneyiniz. Aynı sorun bende de olmuştu.

Evet. Ama ondan önce sadece PSU kablosunu takıp deneyiniz(şuan asıl kablo). Klavye ve fareler teknik sorunlar çıkarabiliyor.

2 hafta önce almıştım sistemi, 2 haftalık sistemde böyle bir sorun olması normal mi?

Sorunu siz kendiniz yaratmışsınız. Sorunun nerden kaynaklandığını deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz. Servis ile irtibata geçin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı