G3258 vs FX X8 8350?

BaranOyunda

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce G3258 mi almalıyım yoksa FX X8' de kalmalı mıyım? G3258 alırsam overclock yapacağım. Fx 8350' da belki ilerde yaparım. Beni 2-3 yıl götürebilmesi için hangisini almalıyım? Ayrıca G3258' e MSI' ın hangi oyun anakartını önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi arasından FX 8350 tabii ki. Benim önerim İ5 4460 olacaktır.

Arkadaşım iyi misin sen? İmzandaki sistemi mi kullanıyorsun?

G3258 en fazla 1 yıl idare edecektir. Oyunlar artık çift çekirdekli işlemcileri desteklemiyor. Uzun vadeli bir işlemci istiyorsanız i5 4460 ve daha üst modellerine bakabilirsiniz. Elinizde 8350 bir işlemci var ise kalsın değiştirmeyin.

Arkadaşım iyi misin sen? İmzandaki sistemi mi kullanıyorsun?
Evet?

İnternette gördüm G3258 overclock yapılınca 4.8 GHz'e çıkabiliyormuş. Bende o yüzden değiştirsem mi diye düşündüm.

Hız herşey değil arkadaşım.

Yok artık. Bu işlemciyi bu hale getirenler utansın. FX8350 den İ5 e bile geçmek mantıksız. Senin işlemcinde o hızlara çıkabilir hemde 8 işlem birimi olarak. G3258 iki işlem birimi ile 4.8 GHZ. Senin işlemcim 8 işlem birimi ile 4.5 GHZ. Sence hangisi daha iyidir ?

İşlemcinin çift çekirdek olduğunu bilsem konuyu açmazdım zaten. Telefonum bile 4 çekirdek.

TAbiki benim işlemcim. Ama nedense bu aralar donmalar oluyor.

Fx-8350 ile G3258 kıyaslanacak işlemci değiller ki.

Bende biliyorum. Ama işlemcinin fiyatı da çok ucuzdu ondan konu açtım. Ayrıca neden imzamdaki sistemi mi kullanıyorum diye sorunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…