G3258 vs FX X8 8350?

Anakartınız 125W işlemcileri destekliyor. Uyumluluk listesinde direkt olarak FX8350 olmasada aynı güç tüketimine sahip FX8XX serisi işlemciler mevcut. Anlık donmalar için işlemci değişime giderseniz sistem çökünce ne yapacaksınız hocam siz :) Şaka bir yana bu anlık donmalar sisteme virüs girmesi, hdd nizde oluşan problemler veya ram ile alakalı olabilir. Antivirüs sistemi kurulu ise bir tarama yapın. Daha sonra dual ram kullanıyorsanız ramlerin yerini değiştirip veya tek tek takarak deneyin. HDD test programları ile hdd nizi test edin. Hiçbirisi çözüm olmazsa format atarsınız.

Anakartınız 125W işlemcileri destekliyor. Uyumluluk listesinde direkt olarak FX8350 olmasada aynı güç tüketimine sahip FX8XX serisi işlemciler mevcut. Anlık donmalar için işlemci değişime giderseniz sistem çökünce ne yapacaksınız hocam siz :) Şaka bir yana bu anlık donmalar sisteme virüs girmesi, hdd nizde oluşan problemler veya ram ile alakalı olabilir. Antivirüs sistemi kurulu ise bir tarama yapın. Daha sonra dual ram kullanıyorsanız ramlerin yerini değiştirip veya tek tek takarak deneyin. HDD test programları ile hdd nizi test edin. Hiçbirisi çözüm olmazsa format atarsınız.
Bir sisteme 4 kere kasıyor diye format attım. Fakat anlık donmalar değil, sistem windows' ta kasıyor. 5 dk oyun oynasam 4'ü kasmadan geçiyor.

İşlemciyi yeni alacakmışsınız gibi bir izlenim oluştu. Şu anki sisteminizdeki işlemciyi, G3258 ile değiştirmek hiç akıl karı değil çünkü. Şaşırdık :)
Dediğim gibi işlemcim eskidi. 5 dk. oyun oynasam 4 dk kasıyor. Ama hiç HDD' den olabilir mi onu düşünmedim.

Norton yüklü. Sistem taramasına başladım. Tarama bitince cevap yazarım.

Sistem sıcaklıklarınız ne ne durumda ? Herhangi bir OC işlemi yaptınız mı ?

Şu ana kadar hiç OC yapmadım. Sistem sıcaklıkları ise normal derecelerde. İşlemci ortalama 35.

Tamam da işlemcinizi kullanan birçok kişi var. Bu size özel bir sorun, bu yüzden konu açın, çözüme kavuşun diyorum.
Sanırım işlemciden değil. HDD'de birsürü virüs buldu Norton. Hala arıyor.

Norton' u oyunlarda sıkıntı çıkarıyor diye devre dışı bırakmışım. Keşke yapmasaydım. Windows.old' dan kalan dosyaların bazıları virüslüymüş. Hepsini sildiriyorum şu an. Sorun işlemciden olmadığından sevindim aslında. :matrix:

Format atsanızda belirli virüsler sisteminizde çıkmaz ve bu virüsler kasmalara donmalara neden olur işlemciye çamur atmadan önce sisteminizdeki virüsleri temizlemeye çalışın. İkincisi G3258 ile FX 8350'yi karşılaştırmak nasıl bir mantıktır ? G3258 gözünüzde o kadar büyütmeyin İntel'in bir kıyağı oldu bütçesi olmayanlar için iyi bir alternatif ama kalkıpta bunu 500 liralık bir işlemciyle nasıl karşılaştırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı