G3258'e Yapılabilecek En Yüksek O.C Değeri

Arda Sağlam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 'uygun fiyatlı bilgisayar toplama' videosunda Recep abi 4.4 GHz yapmıştı çünkü 4.5 GHz'de sıkıntı çıkmıştı. Peki ben sıvı soğutma ile 5 GHz yapsam olur mu ? Yapılabilir mi ? Ayrıca MSI'ın B85M kartı ile G3258 BİOS versiyonu yükseltilmeden overclock olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki MSI'ın B85M kartı ile G3258 BİOS versiyonu yükseltilmeden overclock olur mu ? Olursa 4.0 GHz de bırakırım çünkü sistemi tüm parçalarıyla topluyorum. Yani işlemciyi çok az yükseltirsem 4000 TL ediyor. Bu işlemci geçici.Daha sonra sıvı soğutmanın hakkını verebilecek bir işlemci almayı planlıyorum.

Öncelikle BIOS versiyonunu derhal yükseltiyorsun, yükseltmeden de hız aşırtma uygulayabilirsin ancak sen yükselt mutlaka.

Su soğutma mevzusuna gelecek olursak, hava soğutma ile 4,5GHZ'nin ötesine stabil olarak gidemeyen bir işlemci için su soğutma almanın mantığı yoktur.
İşlemcinin sınırına gelmişse farklı bir soğutucu kullansanız da geçmeniz pek mümkün değildir.

G3258 gibi soğutucular için boş yere hava soğutmaya para akıtmayın arkadaşlar, hava soğutma bile o işlemciden daha pahalı çünkü :)
Paranız varsa Core I5 - I7 K ailesinden bir işlemci alın, daha sonra sıvı soğutma anlam kazanmaya başlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı