G410 çift basıyor

limonlukeko

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben normalde mebran klavye kullanıyordum. Ancak sıkılıp 300 TL'ye 2.el bir G410 mekanik klavye aldım. Logitech klavyelerde çift basma sorunu oluştuğunu biliyordum ancak bu kadar yoğun olacağını tahmin etmemiştim. Neredeyse 2 tuştan biri çift basıyor. Temizlemeyi denedim ancak bir işe yaramadı. Ama sonra "3" tuşunun içine biraz kolonya döküp 10-15 kere basınca tuş gayet güzel çalışmaya başladı. Ancak izlediğim videolarda alkol kullananların kısa zamanda yeniden aynı sorunla karşılaştığı söylendi. Şimdi önümde şöyle bir senaryo var; ya iade edip başka alacağım(muhtemelen sonraki aldığımdada aynı sorun olacak);ya gidip WD-40 alıp Switch'ler bozuldukça yağlayacağım(sorunun kronik olmadığını düşünüyorum);ya da gidip bilgisayarcıya yaptırıp kazık yiyeceğim. Eğer yağ ile çözülecekse iade etmek istemiyorum ama muhtemelen yarın iade etmezsem daha sonra edemeyeceğim. Kararsız kaldım ne yapmalıyım Logitech G serisi genel anlamda sorunlu deniyor, kullanıp bilen biri tavsiye verirse sevinirim.

İade etme şansın varsa sorunlu cihazdan kurtulmak en iyisidir. Sonradan daha da baş ağrıtır.

Biliyorum ancak Logitech'in G8 serisine kadar bu sorunlar oluşabiliyormuş YouTube'da pek çok video var yağlayıp kullanıyorlar forumdada böyle yazmış kişiler var ancak uzun süreli kullanan birine sormak istedim yağlamak hep işe yaradımı diye.

Yardım edecek biri yok mu?

Bende geçen sene 2.el 200 liraya G810 almıştım Romer G dedikleri kadar sıkıntılıymış gerçekten çoğu tuşu çift basıyor içine kolonya döküp yapmaya çalıştım ama 2 gün sonra gene aynı oluyor g serisi sıkıntılı değil Romer G kullanan klavyeler sıkıntılı G710+ kullanıyorum sorunsuz. AliExpress'den Switch alıp
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda ki gibi yapabilirsin ama en kesin çözüm klavyeyi değiştirmek bence Romer G başlı başına facia Logitech kendi Switch olayını yapamadı maalesef çok çabuk kırılıyor ve mekanik hissiyatı da yok.

Bende geçen sene 2.el 200 liraya G810 almıştım Romer G dedikleri kadar sıkıntılıymış gerçekten çoğu tuşu çift basıyor içine kolonya döküp yapmaya çalıştım ama 2 gün sonra gene aynı oluyor g serisi sıkıntılı değil Romer G kullanan klavyeler sıkıntılı G710+ kullanıyorum sorunsuz. AliExpress'den Switch alıp
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda ki gibi yapabilirsin ama en kesin çözüm klavyeyi değiştirmek bence Romer G başlı başına facia Logitech kendi Switch olayını yapamadı maalesef çok çabuk kırılıyor ve mekanik hissiyatı da yok.

Bir miktar düzeltmeyi başardım şu an 2 klavye kullanıyorum şu an yazdığım mebran klavye Valorant falan oynarken G410 kullanıyorum çift basma sorunu olan tuşlara basmadığım için hissetmiyorum.

Geri
Yukarı