G41m combo E5450 overclock yaparken kendini resetliyor

uKrix

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, anakartım Gigabyte G41m combo rev 2.0. işlemcim Xeon E5450 overclock, yapmaya çalışıyorum ama sistem sürekli kendini resetliyor.
342 FSB üstüne çıkamıyorum videolarda 3.24 değerine çıkan var sorun neden kaynaklıdır?

Hocam anakartınız G41 yonga setli, normaldir yani. E5450 zaten 3.0GHz hızında çalışıyor, 3.24GHz'e çıkmak performans farkı yaratmaz sizin için. OC için en en kötü G31 anakart bakmanız gerek, P35 ve P45 anakartlarda anca güzel OC yapılabiliyor.

Eski bir Xeon E5450 kullanıcısı olarak cevaplayım,

Bu işlemciyle 2 anakartta OC denedim.
MSI G41M Combo P33 ve ASUS P5G41C-M LX

Sadece 100 MHz arttırabildim. Bunun sebebi anakartın G41 chipsetli olması, bazı videolarada G41 anakart ile 500 MHz'e kadar çıkan videolar var. Bunun sebebi her anakartın aynı model olsa bile OC potansiyelinin farklı olmasıdır.

Xeon E5450 işlemciye OC yapmak için en uygun anakart P45'dir.

Hocam anakartınız G41 yonga setli, normaldir yani. E5450 zaten 3.0GHz hızında çalışıyor, 3.24GHz'e çıkmak performans farkı yaratmaz sizin için. OC için en en kötü G31 anakart bakmanız gerek, P35 ve P45 anakartlarda anca güzel OC yapılabiliyor.

Peki X5460 taksam alabileceği en iyi değeri yazsam fark yaratır mı?

Eski bir Xeon E5450 kullanıcısı olarak cevaplayım,

Bu işlemciyle 2 anakartta OC denedim.
MSI G41m combo P33 ve ASUS P5G41C-M LX.

Sadece 100 MHz arttırabildim. Bunun sebebi anakartın G41 chipsetli olması, bazı videolarada G41 anakart ile 500 MHz'e kadar çıkan videolar var. Bunun sebebi her anakartın aynı model olsa bile OC potansiyelinin farklı olmasıdır.

Xeon E5450 işlemciye OC yapmak için en uygun anakart P45'dir.

Acaba varsa link atabilir misiniz dediğiniz anakart için bir de RAM falan değiştirmem gerekir mi P45 alırsam.

Değeceğini sanmam, E5450 ile aralarında kayda değer fark yaratmayacaktır yine. Anakart masrafına da değmez, 350TL civarına ancak bulabilirseniz güzel bir P45 anakartı buraya da sorarsınız beraber bakarız.

Peki X5460 taksam alabileceği en iyi değeri yazsam fark yaratır mı?

Acaba varsa link atabilir misiniz dediğiniz anakart için bir de RAM falan değiştirmem gerekir mi P45 alırsam.

RAM sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum. İlanları araştırarak bulabilirsiniz bu anakartlar eski bilgisayarcılarda bol bol olur haberiniz olsun.

Geri
Yukarı