G41M-P31 start almıyor

Oktay01

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, anakarta elektrik geliyor ama start almıyor bunun sebebi ne olabilir?
Denediğim yöntemler:
1- Üzerindeki tüm kabloları çıkarıp sadece 24 pin kablosunu takarak denerim çalışmadı.
2- RAM'ların yerini değişerek çalıştırmayı denedim yine olmadı.
3- Farklı bir BIOS pili taktım yine olmadı.
4- BIOS pili olmadan denedim
5- BIOS pilini çıkarıp 1 dakika bekleyip takdim yine olmadı.
6-BIOS pili olmadan denedim olmadı.
7- Kisa devre vardır diye açma kapama tuşunu 1 dakika basılı tutup öyle denedim yine olmadı.
8- Uzay montaj denedim.
9- Ekran kartı olmadan denedim.
10- RAM'lar olmadan denedim.
11- Farkli bir güç kaynadığın da denedim yine olmadı.
Yaptıklarım bunlar aklımdaki tek kalan soru acaba BIOS pili özel olarak mı satılıyor? Yani herhangi bir 2032 pil bilgisayarı çalıştırmaz mi?

Zaten yöntemler denenmiş. Anakartta arıza var gözüküyor. BIOS pili ise 2032 olanlar uyumlu.

Büyük ihtimal anakart arızalı, anakartın üstündeki kapasitörleri bir kontrol edin şişme veya üstünde sarımsı renkler var mı?

Tüm kapasitörleri bir bir inceledim hiçbirinde sıkıntı yok.

Neden BIOS pilinde bu kadar takılı kaldınız? Anakartın arızalanma durumunu düşündünüz mü?

İnternette benim gibi bu olayı yaşıyanlar olmuş BIOS pilini değiştirince düzelmiş ben geçen almıştım yine ama ucuzundan aldım açılmadı eski bir anakarttan çıkardım taktım yine açılmadı. Acaba en pahalısından alsam bir etkisi olur mu?

Zaten yöntemler denenmiş. Anakartta arıza var gözüküyor. BIOS pili ise 2032 olanlar uyumlu.

Anakarttan kısa devre çıkarma yöntemleri nelerdir?

İnternette benim gibi bu olayı yaşıyanlar olmuş BIOS pilini değiştirince düzelmiş ben geçen almıştım yine ama ucuzundan aldım açılmadı eski bir anakarttan çıkardım taktım yine açılmadı. Acaba en pahalısından alsam bir etkisi olur mu?
2032 Piller standart diye biliyorum, pahalısını da alsanız düzeleceğini düşünmüyorum. Sorun anakartta gözüküyor.

2032 piller standart diye biliyorum, pahalısını da alsanız düzeleceğini düşünmüyorum. Sorun anakartta gözüküyor.

Anakart üzerinde bir sorun yok gibi her yerini ışıkla kontrol ettim bir yanık veya kapasitelerde şiş yok. En son bir kere calıştı ekrana görüntü gelmedi kapattım sonra hiç açılmadı.

2032 piller standart diye biliyorum, pahalısını da alsanız düzeleceğini düşünmüyorum. Sorun anakartta gözüküyor.

Az önce bir deneyeyim dedim çalıştı bir kere, kapattım ben de monitör bağlamak için bağladım, açtım yine çalışmadı :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı