G41M P33 ve E5450 PC açılmıyor

durukan

Hectopat
Daha fazla  
Msi G41M P33 combo anakart
DDR2 4 GB RAM
R9 270 ekran kartı
Q9300

PC donanımlarım bunlar, Q9300 yerine E5450 aldım. E5450'yi takınca PC çalıştı ama ekrana görüntü gitmedi.

Yaptığım işlemler;

-İşlemciyi düzgün ve yerine oturttuğumdan emin olarak taktım.
-Ekran kartını söküp onboard denedim.
-USB'leri çıkartıp denedim.
-CDrow HDD bütün parçaları söküp en azından BIOS'a kadar açılması için her şeyi yaptım.

Bir türlü PC çalışmasına rağmen görüntü gitmedi. İşlemciyi söküp eski işlemcim olan Q9300 taktım, PC'ye gene görüntü gitmedi. Oysa ki E5450'yi takmadan önce çalışıyordu sorunsuz.

Sorun nedir arkadaşlar PC bir türlü çalışmasına rağmen açılmıyor görüntü gelmiyor.

E5450 işlemci 775 pine uyarlanmış hali.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcı Anakart kitleme yapmış dedi, onun ne oldugunu sorduğumda söylemedi. İnternetten anakart kitlenmesi yazınca, nasıl birşey ve çözümü çıkıyor. Jumperla mı anakarta kısa devre yaptırmakla mı ne ilgiliymiş.

Şimdiki sorunum ;Bilgisayar açılıyor bu sefer takılma var, gene götüreceğim bilgisayarı.

Bilgisayarcı Anakart kitleme yapmış dedi, onun ne oldugunu sorduğumda söylemedi. İnternetten anakart kitlenmesi yazınca, nasıl birşey ve çözümü çıkıyor. Jumperla mı anakarta kısa devre yaptırmakla mı ne ilgiliymiş.

Şimdiki sorunum ;Bilgisayar açılıyor bu sefer takılma var, gene götüreceğim bilgisayarı.
Benim ki baya farklı ben de görüntü gelmeden kasa kapanıyor.

Enteresan enteresan milyon tane sorun var başa çıkılmyor. Şuan E5450 ile çalıstırıyorum bilgisayarı ama inanılmaz bir takılma var bilgisayarda, eski işlemcimle hiç böyle olmuyordu çıldıracağım.

Enteresan enteresan milyon tane sorun var başa çıkılmyor. Şuan E5450 ile çalıstırıyorum bilgisayarı ama inanılmaz bir takılma var bilgisayarda, eski işlemcimle hiç böyle olmuyordu çıldıracağım.
Bana ders gibi bir şey oldu hocam işlemci mi artık Türkiye'den alacağım ben de bayramdan sonra arkadaşın bilgisayarına takacağım bakalım.

BIOS modlaması yapmalısın sanırım sorun buradan kaynaklanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı