G41MT-D3V Xeon işlemci destekler mi?

Bütçe
200 300 arası

Kasim balci

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb
İşlemci
q9400
Anakart modelim G41MT-D3V. Xeon işlemci almak istiyorum. Destekleyip desteklemediğini bulamadım, eğer destekliyorsa önerebileceğiniz işlemci var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modelim G41MT-D3V. Xeon işlemci almak istiyorum. Destekleyip desteklemediğini bulamadım, eğer destekliyorsa önerebileceğiniz işlemci var mı?

Öncelikle linkten anakartınıza ait Xeon modlu BIOS'u indirmeniz ve güncellemeniz lazım.
Sonrasında E5420 Xeon işlemciyi alabilirsiniz.

Ancak aldığınız işlemci modlanmış olmalıdır.
Yani 775 soket anakartlarda kullanabilmek için iki pin iptal edilerek ve yan taraflarına yeni çentikler açılarak kullanılabilmektedir.

İşlemciyi aldığınız gibi anakarta takarsanız anakartı ve işlemciyi yakarsınız.

Öncelikle linkten anakartınıza ait Xeon modlu BIOS'u indirmeniz ve güncellemeniz lazım.

Yani 775 soket anakartlarda kullanabilmek için iki pin iptal edilerek ve yan taraflarına yeni çentikler açılarak kullanılabilmektedir.

Bende G41 anakart ve Xeon kullanıyorum, ben BIOS modlamadım, yanma durumu yok nasıl olacak? İşlemciyi aldığım gibi anakarta taktım.

Anakartınız nedir?
Böyle bir şey mümkün değil.
Mümkün.

E5420 vs Q9400 araştırması yaptın mı? E5420, Q9400'e göre güçsüz kalıyor çünkü.

@Kasim balci X5460 veya X5470 öneririm. Bu ikisinden birini almayacaksan, işlemci değiştirmenin hiçbir mantığı yok. Yanına da GTX750TI alırsın tamam işte. Fazlası olmaz.

Son düzenleme:

İşlemcinizin bir resmini ekler misiniz?
Alttan ve üstten.

Belki anakartınızın orijinal BIOS'unda gerekli microkodlar vardır BIOS olarak modlu BIOS olmasa dahi işlemcinize modlama yapılmıştır kesinlikle.
Çünkü orijinal çentik yönünde değil tam tersi yönünde işlemciyi takıyorsunuz.

İşlemcinizin bir resmini ekler misiniz?
Alttan ve üstten.

Belki anakartınızın orijinal BIOS'unda gerekli microkodlar vardır BIOS olarak modlu BIOS olmasa dahi işlemcinize modlama yapılmıştır kesinlikle.
Çünkü orijinal çentik yönünde değil tam tersi yönünde işlemciyi takıyorsunuz.
Abi işlemci zaten LGA771, Anakart LGA775. LGA771 Xeon'lar sticker takılı geliyor. 771'i 775'e çevirmek için. AliExpress'ten aldım geldi işlemci sticker üstünde, aldım taktım direk anakarta. BIOS'ta mod falan yok. Senin de dediğin gibi orijinal BIOS'ta gerekli mikrokodlar var demek ki, direk işlemciyi taktım çalıştı.

Abi işlemci zaten LGA771, anakart LGA775. LGA771 Xeon'lar sticker takılı geliyor. 771'i 775'e çevirmek için. AliExpress'ten aldım geldi işlemci sticker üstünde, aldım taktım direk anakarta. BIOS'ta mod falan yok. Senin de dediğin gibi orijinal BIOS'ta gerekli mikrokodlar var demek ki, direk işlemciyi taktım çalıştı.

Siz modlanmış almışsınız zaten bu durumda sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı