G41MT-S2PT BIOS RAM Frekans Ayarı

gökhan keser

Centipat
Daha fazla  
Selamın aleyküm, başlıktan da anlayacağınız gibi bugün bir arkadaşım söyledi. PC'de BIOS RAM ayarı aklıma takıdı. CPU-Z indirip baktım, Memory kısmından 400 MHz'de çalışıyor. 4 GB RAM'im var DDR3 1333 MHz. BIOS'tan 1333 MHz yapman gerek dedi. Bunu nasıl yapabilirim?

BIOS'a girdim fakat nereye girçeğimi bulamadım. Yani yanlış bir şey de yapmak istemedim peki nasıl ayarlayabilirim 1333'e? Resim ya da video'lu gösterme şansınız varsa yardımcı olur musunuz lütfen?

Resim video bulmak çok zor anakartın eski. BIOS'u karıştır FSB ya da 800MHz seçili bir ayar bulursan onu değiştir. Bu arada işlemcin nedir? 1333 desteklemiyorsa o hıza çıkamazsın.

Anakartların bir kullanma kılavuzları vardır. Bu kullanma kılavuzları da ürünün kutusundan çıkar. Bunu kaybettiyseniz sitesinden PDF olarak bulabilirsiniz:

Okuyoruz kullanma kılavuzunu:

1573065233290.png

Öncelikle M.I.T. altına giriyoruz.

Burada System Memory Multiplier (SPD) ayarını değiştiriyoruz. Sonrasında Memory Frequency (Mhz) aayrı açılmalı. Buradan frekansları değiştirebiliriz.

Bu işlem sonrasında bilgisayarın açılmazsa:

Anakartların bir kullanma kılavuzları vardır. Bu kullanma kılavuzları da ürünün kutusundan çıkar. Bunu kaybettiyseniz sitesinden PDF olarak bulabilirsiniz:

Okuyoruz kullanma kılavuzunu:

Eki Görüntüle 456477

Öncelikle M.I.T. altına giriyoruz.

Burada System Memory Multiplier (SPD) ayarını değiştiriyoruz. Sonrasında Memory Frequency (Mhz) aayrı açılmalı. Buradan frekansları değiştirebiliriz.

Bu işlem sonrasında bilgisayarın açılmazsa:

dediğiniz gibi buraya girdim System Memory Multiplier (SPD) ayarını değiştirmeye çalıştığımda manuel bir seçim yok sayılır mevcut onlardan herhangi birisine tıkladığım da 800 Mhz 'den düşüyor 1333 olmuyor bir türlü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı