G4400 & R7 360 %100 CPU Kullanımı

CryDrivo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben çok uzun bir süredir G4400 işlemci ve R7 360 ekran kartı kullanıyorum. Neredeyse oynadığım tek oyun Rainbow Six Siege diyebilirim. Ancak son 2 haftadır ne yaptıysam düzeltemediğim bir aşırı CPU kullanımı var.

Oyuna yeni sezon güncellemesi gelmedi ama ben eskiden aldığım performansı alamıyorum. Aylardır haritaya göre FPS 50 seviyesine gerilese de çok sıkıntı çekmeden 60 FPS oynayabiliyordum. Ama 2 haftadır oyun acayip kasıyor (35-40 FPS) ve işlemci kullanımı %100 oluyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış olan birisi var mı? Veya sorunu nasıl çözeceğim hakkında bilgisi olan birileri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
%50-60 seviyesinde. Benim anlamadığım oyun aynı oyun, herhangi bir değişiklik yok. Yaklaşık 10 aydır sıkıntısız oynatırken birdenbire ne oldu da darboğaz yapmaya başladı?
Darboğaz fikri bu yüzden bana saçma geliyor. @Cem KARADEMİR

Bakın kendimden örnek vereyim. PUBG, H1Z1 darboğazla oynuyorum. Her yamadan sonra bazen 5 bazen 10 FPS değişimler oluyor. Oyunu bilmiyorum. Yama, güncelleme falan oldu mu oyunda.

Hayır olmadı ama 5 Aralık'ta yeni sezon güncellemesi gelecek. Daha gelmedi, gelecek. Hiç ağır güncelleme gelmedi yani şu ana kadar.
Bu tarz bir oyun için bu kadar yüksek işlemci kullanımının normal olmadığını düşünüyorum. En azından 10 aylık bir tecrübem var. İlk defa böyle bir sorun ile karşılaşıyorum. Darboğaz yoktu ama birgün bir anda oluverdi. @Cem KARADEMİR

@Reozd Sakın öyle bir hata yapmayın. :D Hiç memmun değilim. GT 1030'a bile darboğaz yapıyor yer yer. 860K daha iyi fakat, taş patlasa 5-6 FPS oynatır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı